Šis sprendimas tiesiogiai paliestų apie 5,5 milijono žmonių, kuriems atlyginimai mokami iš valstybės biudžeto: mokytojai, policininkai, karininkai, valdininkai ir daugelio kitų profesijų atstovai.
Darbo užmokesčio apribojimas signalizuoja, jog ženkliai krito valstybės surenkami mokesčiai iš privataus sektoriaus, o staigiai išaugusios išlaidos dėl pandemijos verčia šalies finansų valdytojus griežtinti pinigų valdymą, rašo BBC.
Valstybės iždas kol kas to nekomentuoja.
Tačiau primenamas praėjusią liepą iždo kanclerio Rishio Sunako paskelbtas laiškas apie šalies išlaidas.
Jame pabrėžta, kad „teisingumo labui“ ateityje privaloma kuriam laikui atsisakyti valstybės tarnautojų atlyginimų premijų, o algų lygį viešajame sektoriuje išlaikyti taip, kad nebūtų jaučiamas atotrūkis nuo privataus sektoriaus.
Nacionalinis statistikos biuras rugsėjį skelbė, kad valstybės tarnautojų atlyginimai yra vidutiniškai 7 proc. didesni nei versle.
Ižde taip pat kalbama apie 3 metų atlyginimų įšaldymą valstybės įstaigose – atliktas tyrimas parodė, kad tokia priemonė padėtų sutaupyti 23 milijardus svarų sterlingų. Jeigu algos būtų įšaldytos visiems, išskyrus nacionalinės sveikatos sistemos (NHS) darbuotojus, per tą patį laikotarpį pavyktų sutaupyti 15 milijardų.
Taupyti JK vyriausybė priversta – jos skola dabar jau viršija 2 trilijonus svarų sterlingų, ši suma yra didesnė nei visos šalies ekonomikos vertė.
Be taupymo valdžia ruošiasi didinti kai kuriuos mokesčius ir taip surinkti daugiau pajamų.
Publikacijos originalas čia: https://www.anglija.today/finansai/jungtine-karalyste-ima-verztis-dirzus
Naujausi komentarai