Krizės nustekentame Libane vyksta konsultacijos dėl ministro pirmininko

Libano prezidentas pirmadienį pradėjo derybas su įstatymų leidėjais, kad paskirtų naują ministrą pirmininką, kuris jau trečią kartą per metus mėgins suformuoti vyriausybę, šalyje vis labiau gilėjant politinei ir ekonominei suirutei.

Šalyje nėra normaliai veikiančios vyriausybės nuo tada, kai ministras pirmininkas Hassanas Diabas atsistatydino po pernai rugpjūtį įvykusio sprogimo Beiruto uoste, per kurį žuvo daugiau nei 200 žmonių.

Nepaisant ekonominės ir finansinės krizės, kurią Pasaulio bankas įvardijo kaip vieną didžiausių pasaulyje per daugiau nei 150 metų, politiniai ginčai ne kartą sutrukdė pažangą, o du paskirtieji premjerai taip ir nesugebėjo suformuoti kabineto. H. Diabas kol kas eina laikinojo premjero pareigas.

Pirmadienį surengtų konsultacijų tarp prezidento Michelio Aouno ir parlamentinių frakcijų tikslas – surasti, kuo pakeisti Saadą Harirį, kuris liepos 15 dieną, po devynių mėnesių dėlionių, nesugebėjo sudaryti naujo kabineto ir pasitraukė iš pareigų.

Pokalbiai prasidėjo prezidento rūmuose 10.30 val. ir tęsis iki popietės, o dienos pabaigoje bus paskelbtas galutinis pasirinkimas, pranešė oficiali Nacionalinė naujienų agentūra.

Prancūzija pažadėjo milijonus dolerių humanitarinės pagalbos su sąlyga, kad Libanas paskirtų vyriausybę, galinčią kovoti su korupcija.

Remiantis vietos žiniasklaidos pranešimais, labiausiai tikėtina, kad bus pasirinktas milijardierius verslininkas ir dukart premjeras 65 metų Najibas Mikatis.

N. Mikatis yra laikomas turtingiausiu Libano žmogumi ir vienu turtingiausių Vidurio Rytuose. Žurnalo „Forbes“ duomenimis, jo turto grynoji vertė siekia 2,5 mlrd. JAV dolerių.

Daugelis Libane šį verslininką laiko korumpuotos valdančios klasės, prieš kurią 2019 metais buvo kilęs protestas, simboliu.

Iš antrojo pagal dydį miesto Tripolio kilęs, jis įtariamas neteisėtu praturtėjimu 2019 metais, ir jo nepalaiko net gimtojo, skurdžiausio Libano miesto, gyventojai.

Konsultacijų išvakarėse dešimtys protestuotojų susirinko prie N. Mikačio namų Beirute ir kaltino jį korupcija bei protekcionizmu.

Tačiau besipykstantys Libano politikai jį vertina kaip sutarimo kandidatą, galintį įveikti politinę aklavietę, neleidžiančią suformuoti vyriausybės, kuri labai reikalinga, siekiant gauti tarptautinę pagalbą.

Prancūzija pažadėjo milijonus dolerių humanitarinės pagalbos su sąlyga, kad Libanas paskirtų vyriausybę, galinčią kovoti su korupcija.

Tačiau net ir didėjant tarptautiniam spaudimui, Europos Sąjungai grasinant sankcijomis, Libano politikai nesugebėjo pasiekti jokios rimtos pažangos.

Šį mėnesį Prancūzija pranešė, kad rugpjūčio 4 dieną surengs pagalbos konferenciją, skirtą „reaguoti į libaniečių, kurių padėtis kasdien blogėja, poreikius“.

Konferencijos data sutampa su pirmosiomis siaubingo sprogimo uoste metinėmis. Šis sprogimas tapo dešimtmečius trukusio valdančiosios klasės aplaidumo simboliu.


Šiame straipsnyje: VyriausybėLibanaskrizė

NAUJAUSI KOMENTARAI

???

??? portretas
Ir kas tas bėdas ir krizes prišaukė į tokį turtingą kadaise Libaną?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių