A. Lukašenka: Minskas visiškai palaiko Pekino iniciatyvą dėl taikos Ukrainoje

Autoritarinis Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka trečiadienį lankydamasis Kinijoje pareiškė, kad jo šalis visapusiškai remia Pekino iniciatyvą, kuria siekiama taikos Ukrainoje.

„Šiandienos susitikimas vyksta labai sudėtingu metu, kai reikia naujų, netradicinių požiūrių ir atsakingų politinių sprendimų“, – sakė A. Lukašenka Kinijos prezidentui Xi Jinpingui (Si Dzinpingui).

„Jais pirmiausia turėtų būti siekiama užkirsti kelią pasaulinei konfrontacijai, kurioje nebus nugalėtojų“, – teigė jis.

„Štai kodėl Baltarusija aktyviai teikia taikos pasiūlymus ir visiškai remia jūsų pateiktą tarptautinio saugumo iniciatyvą“, – sakė A. Lukašenka Xi Jinpingui.

Štai kodėl Baltarusija aktyviai teikia taikos pasiūlymus ir visiškai remia jūsų pateiktą tarptautinio saugumo iniciatyvą.

Jis taip pat sakė, kad Baltarusija nori stiprinti technologinį bendradarbiavimą su Kinija.

A. Lukašenka – tvirtas Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas – su valstybiniu vizitu į Kinijos sostinę atvyko Pekinui vaidinant vis svarbesnį vaidmenį jau metus trunkančio Maskvos vykdomo puolimo Ukrainoje užkulisiuose.

Kinija didžiąją karo dalį vadino save neutralia šalimi ir tuo pat metu palaikė glaudžius ryšius su Rusija, o praėjusią savaitę pristatė 12 punktų dokumentą, kuriuo, pasak Pekino, siekiama taikos.

Vakarų šalys kritikavo Kiniją už tai, kad ji nepasmerkė Maskvos invazijos į savo kaimynę, o Jungtinės Valstijos ir NATO pasidalijo pareiškimais, kad ji galbūt svarsto galimybę tiekti ginklus Rusijai. Pati Kinija pastarąjį teiginį atmeta.

A. Lukašenka, anksčiau trečiadienį susitikęs su Kinijos premjeru Li Keqiangu (Li Kečiangu), sakė, kad Pekinas ir Minskas „neturi uždarų bendradarbiavimo temų“, rašoma oficialioje Baltarusijos prezidentūros interneto svetainėje paskelbtame pranešime.

„Bendradarbiaujame visais būdais. Svarbiausia, kad niekada nekėlėme sau užduoties būti draugais ar dirbti prieš trečiąsias šalis“, – sakė A. Lukašenka, teigiama pranešime.

„Viską darome mūsų tautų – baltarusių ir kinų – labui. Taip bus ir toliau“, – sakė jis.

Pridėtame vaizdo įraše girdėti, kaip Li Keqiangas sako A. Lukašenkai, kad Xi Jinpingas susitiks su juo trečiadienio popietę ir „toliau planuos dvišalių santykių plėtrą“.

„Esame įsitikinę, kad Baltarusijos ir Kinijos santykiai ir toliau judės į priekį, remdamiesi abiejų šalių draugyste“, – sakė Li Keqiangas.

Prieš trijų dienų kelionę Pekinas gyrė savo strateginę partnerystę su Minsku, o A. Lukašenka sakė, kad nekantriai laukia susitikimo su „senu draugu“ Xi Jinpingu.

Pasak Kinijos valstybinės naujienų agentūros „Xinhua“, Baltarusijos vadovas taip pat pavadino Kinijos poziciją dėl Ukrainos krizės „taikios užsienio politikos liudijimu, taip pat nauju ir originaliu žingsniu, kuris turės didelį poveikį visame pasaulyje“.

Nuo karo pradžios Xi Jinpingas kelis kartus kalbėjosi su V. Putinu, tačiau su savo kolega iš Ukrainos Volodymyru Zelenskiu to nedarė.

Baltarusija turi bendrą sieną ir su Ukraina, ir su Rusija, tačiau ji yra finansiškai ir politiškai priklausoma nuo V. Putino administracijos.

A. Lukašenka leido Rusijai naudotis Baltarusija kaip placdarmu puolimui Ukrainoje, o Kyjivas išreiškė susirūpinimą, kad Minskas gali toliau remti Maskvos karo veiksmus.


Šiame straipsnyje: Pekinaskaras UkrainojeAliaksandras Lukašenka

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių