Pereiti į pagrindinį turinį

Maskvos teismas spręs, ar pripažinti A. Navalno organizacijas ekstremistinėmis

2021-06-09 11:17

Maskvos teismas trečiadienį svarsto, ar pripažinti kalinamo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno įkurtą Kovos su korupcija fondą (FBK), Piliečių teisių gynimo fondą (FZPG) ir regioninį biurų tinklą ekstremistinėmis organizacijomis.

Aleksejus Navalnas
Aleksejus Navalnas / Scanpix nuotr.

Jei jos bus pripažintos ekstremistinėmis, jų veikla bus uždrausta, o darbuotojams grės įkalinimas.

Balandžio mėnesį prokurorai paprašė priskirti tokią etiketę A. Navalno regioninių biurų tinklui, FZPG ir FBK, apkaltinę šias grupes planais Rusijoje surengti Vakarų remiamą sukilimą.

FBK teisme už uždarų durų atstovaujantys advokatai sakė manantys, kad sprendimas bus priimtas trečiadienį.

Opozicijai palankus advokatas Ivanas Pavlovas, kurio teisininkų grupė atstovauja FBK, per susirašinėjimo platformą „Telegram“ pranešė, kad Maskvos miesto teismas filmuos trečiadienio posėdį ir tai, jo nuomone, reiškia, kad „teisėjas ketina šiandien paskelbti sprendimą“.

FBK reguliariai skelbia savo tyrimus dėl įtariamos visų lygių pareigūnų korupcijos. Milijonų peržiūrų „YouTube“ sulaukė tyrimai dėl didžiulių prabangių valdų, priklausančių, kaip teigiama, prezidentui Vladimirui Putinui ir buvusiam prezidentui bei premjerui Dmitrijui Medvedevui.

Šie FBK paskelbti įtarimai išprovokavo didžiules gatvių demonstracijas, bet policija jas greit ir brutaliomis priemonėmis nuslopino. Policijos veiksmus pasmerkė Vakarų šalių lyderiai.

Artėjantys rinkimai

A. Navalno regioniniai biurai pritaria jo korupcijos tyrimams ir palaiko siūlomą balsavimo strategiją, raginant rinkėjus atiduoti balsus už tuos kandidatus, kurie turi didžiausią galimybę nugalėti Kremliui palankius savo varžovus.

Artėjant rugsėjį numatytiems žemųjų rūmų, Valstybės Dūmos, rinkimams, kuriuose, manoma, labai nepopuliariai valdančiajai partijai „Vieningoji Rusija“ seksis sunkiai, įstatymų leidėjai priėmė teisės aktą, draudžiantį „ekstremistinių“ grupių nariams ir rėmėjams balotiruotis į parlamentą.

Manoma, kad įstatymas, kurį V. Putinas pasirašė anksčiau šį mėnesį, artėjančiame balsavime bus panaudotas prieš A. Navalno sąjungininkus.

Tas teisės aktas palies ne tik A. Navalno komandos narius ir aktyvistus, bet galbūt ir dešimtis tūkstančių rusų, kurie parėmė jos darbą aukomis.

Tokių grupių vadovai penkerius metus negalės dalyvauti parlamento rinkimuose, o nariams ir tiems, kurie padėjo finansuoti jų darbą, tai bus uždrausta trejus metus.

45 metų opozicionierius A. Navalnas buvo suimtas sausį, grįžęs į Rusiją iš Vokietijos, kur jis keletą mėnesių gydėsi dėl apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga. Dėl to išpuolio A. Navalnas kaltina Kremlių, kuris jam metamus kaltinimus neigia.

Kremliaus kritikui buvo skirta pustrečių metų įkalinimo bausmė už lygtinio nuosprendžio sąlygų pažeidimus, kol jis gydėsi užsienyje. Ankstesnė lygtinė bausmė jam buvo paskirta 2014 metais byloje dėl grobstymo. Jis ir jo sąjungininkai šiuos kaltinimus vadina sufabrikuotais dėl politinių motyvų.

A. Navalnui sugrįžus į Rusiją valdžia didina spaudimą jo sąjungininkams, daugelis jo padėjėjų buvo priversti išvykti iš šalies arba jiems buvo skirtas namų areštas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų