Geeta buvo devynerių, kai pradėjo darytis makiažą, likdavo iki 2 val. nakties ir mylėdavosi su maždaug 60 vyrų per dieną, graudžią nepalietės istoriją atskleidžia televizija CNN.
Apgavo ir pardavė
"Aš buvau labai nusiminusi ir jaučiausi sužlugdyta dėl tokio gyvenimo", – prisiminė dabar jau 26-erių moteris.
Vienas tolimų giminaičių pardavė ją, Nepalo valstiečio dukrą, į viešnamį Indijoje. Jis žadėjo mergaitei ir jos motinai, kad Geeta gaus darbo drabužių siuvimo fabrike Nepale.
"Viešnamis, kuriame aš buvau, buvo labai lankomas. Jo savininkė žodžiais nuolat mus žemino ir skriaudė, bet jei kas neklausydavo, ji mušdavo laidu, strypu ar įkaitintais šaukštais", – pasakojo buvusi sekso vergė.
Kai Geetai suėjo 14 metų ją išgelbėjo vienas policijos pareigūnas ir paslėpė mergaitę namuose, kuriuos prižiūri Anuradha Koirala. 61-erių moteris ir jos grupė "Maiti Nepal" ("Nepalo mamos namai") daugiau nei 16 metų gelbėja ir suteikia prieglobstį tūkstančiams sekso prekybos aukų iš Nepalo.
Daugybė aukų
"Šeimas visada apgauna, – pasakojo A.Koirala. – Mergaitėmis prekiauja žmonės, kurie jas pažįsta ir gali išvilioti iš kaimo žadėdami gerą darbą. Tai pelningas verslas."
Ji padėjo išgelbėti ir sugrįžti į normalų gyvenimą net 12 tūkst. Nepalo merginų. Tai tik lašas jūroje. JAV valstybės departamento teigimu, kiekvienais metais nuo 10 iki 15 tūkst. moterų ir mergaičių iš Nepalo yra išvežamos į Indiją, kur paverčiamos prostitutėmis.
A.Koirala pasakojo, kad merginos iš viešnamių į tėvynę atvykstą tuščiomis, susirgusios ir dažnai nėščios arba su mažais vaikais ant rankų. Jų psichologinė sveikata būna visiškai pašlijusi.
"Kai mergaitė pirmą kartą užsuka į "Maiti Nepal", mes niekada neužduodame nė vieno klausimo. Mes paprasčiausiame leidžiame joms čia pabūti, kiek nori. Leidžiame šokti, dainuoti, vaikščioti, kalbėtis su draugėmis, – pasako A.Koirala. – Iš pradžių jos bijo, bet netrukus pačios pradeda kalbėti."
Tiesa, moteris priima ne tik buvusias sekso verges, bet ir sutuoktinių mušamas moteris bei likimo valiai paliktus vaikus.
"Niekam negaliu pasakyti "ne", – prisipažino ji. – Visi ateina į "Maiti Nepal."
Ne viena veikla
400 moterų ir vaikų įkurdinti reikia mokytojų, padėjėjų, medikų ir svarbiausia – lovų. Dauguma organizacijos narių pačios patyrė seksualinį smurtą ir dabar padeda kitoms likimo seserims. "Maiti Nepal" suteikia medicininę, psichologinę ir teisinę pagalbą nemokamai.
Kai kurios merginos vėliau grįžta į savo šeimas, bet daug jų, ypač užsikrėtusios ŽIV arba AIDS ir kitomis lytiškai plintančiomis ligomis, tampa "raupsuotomis" ir nebelaukiamos savo namuose. Tokioms moterims "Maiti Nepal" tampa naujais ir dažnai paskutiniais namais.
"Sunkiausia matyti, kaip mergaitė, kuri tokio amžiaus turėtų išdykauti, miršta arba grįžta sirgdama įvairiomis ligomis, – kalbėjo A.Koirala. – Dėl to mano darbas labai sunkus."
"Maiti Nepal" pagrindinis tikslas padėti mergaitėms tapti finansiškai nepriklausomomis ir sugrįžti į visuomenę.
"Mes stengėmės suteikti joms tokį darbą, kurio jos norėtų, nes kai esi ekonomiškai stiprus, žmonės pamiršta viską, net ir tai, kad moteris ŽIV nešiotoja ar buvo parduota", – pasakojo A.Koirala.
Ji ir bendražygės taip pat vyksta į kaimus, kur informuoja gyventojus apie prekybą moterimis. "Maiti Nepal" narės budi Indijos ir Nepalo pasienyje ir kiekvieną dieną iš prekiautojų žmonėmis nagų išgelbėja mažiausiai keturias mergaites.
"Pasienietės yra mūsų merginos, jos pačios buvo išvežtos. Jos lengvai atpažįsta mergaitę, kuri vežama parduoti, – pasakojo A.Koirala. – Merginų nereikia skatinti. Jos puikiai žino viešnamių baisybes ir jos čia, kad išgelbėtų savo seseris."
Geetos atvejis – tai viena iš sėkmės istorijų. Dabar ji pati dirba "Maiti Nepal" ir negaili padėkų A.Koiralai bei jos organizacijai.
"Anuradha – didvyrė. Ji narsi ir ji sugrąžino pasitikėjimą. Jei nebūtų "Maiti Nepal", aš būčiau jau negyva", – teigė Geeta.
Naujausi komentarai