Pereiti į pagrindinį turinį

Neįtikėtinas rekordas: sugauta beveik pusę tonos svėrusi žuvis

2024-11-03 12:00

Norvegijoje pasiektas neįtikėtinas rekordas – jūroje su meškere ištraukta beveik pusę tonos svėrusi žuvis.

Laimikis: A. Asheimo (centre) su draugais B. Furre ir G. Age ištrauktas didžiausias Norvegijos tunas svėrė 448,5 kilogramo.
Laimikis: A. Asheimo (centre) su draugais B. Furre ir G. Age ištrauktas didžiausias Norvegijos tunas svėrė 448,5 kilogramo. / Organizatorių nuotr.

Rekordas neišsilaikė ir metų

Austevolo miestelis bei jo žvejys Asmundas Asheimas beregint išgarsėjo, kai su draugais Bjornu Furre ir Geiru Age sugavo net 448,5 kilogramo atlantinį paprastąjį tuną.

Paaiškėjo, kad tai yra didžiausia kada nors Norvegijoje su meškere sugauta žuvis. Iki tol didžiausia sugauta Norvegijos žuvimi rekordininke laikytas 396,7 kilogramo paprastasis tunas.

Šis laimikis 2023 m. spalio 29 d. užkibo jaunam žvejui mėgėjui Tomui Tangenui Flemui iš Alezundo.

Šis vaikinas taip laukė, kol Norvegijos rekordus fiksuojanti agentūra patvirtins jo rekordą. Dabar jam labiausiai gaila, kad jo žvejybos rekordas neišsilaikė ir vienerių metų – pritrūko vos kelių dienų.

A. Asheimas rekordinę 448,5 kilogramo žuvį sugavo šiemet spalio 26 d. Ši žuvis jam užkibo Šiaurės jūros Austevol Vestland įlankoje, kuri yra netoli laivybos kanalo, vedančio į Norvegijos Bergeno uostą.

Su rekordine žuvimi žvejas kovėsi daugiau nei dvi valandas, kol nuvarginęs ją atsitempė prie laivo. Tunai yra ypač stiprios ir greitos žuvys. Jos išvysto iki 55 kilometrų per valandą greitį.

Nenusakomas jausmas

Prieš tai rekordininku buvęs T. T. Flemas didelių tunų žvejybą buvo pavadinęs pačia nuobodžiausia žvejybos rūšimi, nes laimikio gali niekada ir nesulaukti. Kai užkimba didžiulė žuvis, kylantis toks didžiulis azartas, kuris atperka visas iki tol nesėkmingas buvusias žvejybas.

Didžiausiam Norvegijoje sugautam paprastajam tunui dar toli iki pasaulio rekordo.

A. Asheimas to negalėtų pasakyti. Jis tik prieš kelias savaites, tiksliau šiemet spalio 6 d. tuose pačiuose vandenyse netoli Stateroy švyturio buvo sugavęs 367 kilogramus svėrusį paprastąjį tuną.

„Žodžiais neįmanoma apsakyti jausmų, kurie užplūsta, kai užkabini didžiulę žuvį“, – prisiminė A. Asheimas.

Tuomet žvejys jau iš anksto tikėjęsis sėkmės, kai, atplaukus į žvejybos vietą, pamatė, kad vandens paviršius tarsi „verda“ nuo gigantiškų žuvų. Įprasta, kad dideliems atlantiniams tunams suvilioti naudojami kalmarų masalai.

Mėsą išdalino draugams

A. Asheimas yra Norvegijos žuvininkystės direktorate patvirtintas didžiųjų tunų žvejybos mėgėjas. Gaudant šias žuvis yra numatytos specialiai joms taikomos taisyklės. Sugavęs didelę žuvį žvejys gali ją pasiimti sau, tačiau negalima nei žuvies, nei jos mėsos kam nors pardavinėti.

A. Asheimas pasakojo, kad tiek pirmojo didelio šių metų laimikio, tiek rekordinio tuno mėsą išdalino draugams.

Jis labiausiai apgailestavo dėl to, kad šiemet jau nebegalės žvejoti. Vienam žvejui per metus leidžiama sugauti ne daugiau kaip du didelius tunus. Su entuziazmu jis kalbėjo, kad kitais metais tikisi per 500 kilogramų sveriančio laimikio.

Įprasta, kad dideli atlantiniai tunai arčiau Norvegijos krantų atplaukia rudenį, todėl nenuostabu, kad didžiausi laimikiai būna spalį. Norvegijoje šios žuvys gaudomos ir versliniu būdu. Vienam laivui yra skiriama maždaug 40 tūkst. tonų žvejybos kvota. Dažniausiai ji neišnaudojama. Per metus visi Norvegijos žvejai sugauna ne daugiau nei 20–30 didelių paprastųjų tunų.

Šios žuvys smarkiai migruoja. Naudojant prie tuno prisegtą įrangą buvo nustatyta, kad per metus jos nuplaukia iki 40 tūkst. kilometrų. Pagrindiniai jų maršrutai nuo Norvegijos pakrančių yra iki Kanados Labradoro, Ispanijos Kanarų salų, Viduržemio jūros.

Paprastieji tunai užauga iki 4 metrų ir gali sverti iki 700 kilogramų. Paprastojo tuno sugavimo pasaulio rekordas užfiksuotas 1979 m. Prie Naujosios Škotijos buvo sugautas 3,84 metro ilgio paprastasis tunas, kuris svėrė 679 kilogramus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų