Prancūzijos įstatymų leidėjai antradienį balsavo už Palestinos pripažinimą valstybe, panašiai kaip anksčiau pasielgta Didžiojoje Britanijoje bei Ispanijoje; tuo atspindimas vis didėjantis Europos nusivylimas įstrigusiu taikos Artimuosiuose Rytuose procesu.
Grynai simboliniu balsavimu Nacionaline asamblėja vadinami Prancūzijos žemieji parlamento rūmai ragina vyriausybę pripažinti Palestinos valstybę; tokį raginimą palaikė 339 parlamentarai, prieš jį buvo 151.
Nors ir būdamas neįpareigojantis Prancūzijos politikai, šis balsavimas tikriausiai suerzins Izraelį.
Didžiosios Britanijos parlamentas panašią rezoliuciją priėmė spalio 13 dieną, Ispanijos įstatymų leidėjai – lapkričio 18-ąją, o Švedija oficialiai pripažino Palestiną spalio 30-ąją.
Paryžius jau anksčiau leido suprasti, kad planuoja pripažinti Palestinos valstybę, „kai ateis laikas“, argumentuodama, kad dviejų valstybių sprendiniu pagrįstas Artimųjų Rytų konflikto užbaigimo scenarijus logiškai veda prie būtinybės pripažinti palestiniečių valstybę.
Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) prieš balsavimą perspėjo Prancūziją, kad tai būtų „didelė klaida“.
„Ar jie neturi, ką daugiau veikti tokiu metu, kai visuose Artimuosiuose Rytuose kapojamos galvos, tarp jų – ir Prancūzijos piliečio?“ – praėjusį mėnesį Jeruzalėje žurnalistams sakė jis, turėdamas omenyje turistą Herve Gourdelį (Ervė Gurdelį), kuris džihadistų buvo sučiuptas Alžyre ir rugsėjį nužudytas.
Tačiau minimą pasiūlymą parengusi prancūzų socialistų parlamentarė Elisabeth Guigou (Elizabet Gigu) sakė, kad tai yra „taikos ir draugystės žinia, skirta dviem tautoms, Izraelio ir palestiniečių“.
Naujausi komentarai