Rumunijos prezidentas nesutinka atleisti antikorupcijos prokurorės

  • Teksto dydis:

Rumunijos prezidentas Klausas Iohannisas (Klausas Johanisas) pirmadienį paskelbė, kad atmetė vyriausybės prašymą atleisti populiarią šalies antikorupcinių tyrimų institucijos (DNA) vadovę Laurą Codrutą Kovesi (Laurą Kodrucą Keveši).

Prezidentas nurodė, kad atmetė teisingumo ministro Tudorelio Toadero pasiūlymą atleisti DNA vadovę. K. Iohannisas sakė, kad jo neįtikino ministro pateikti argumentai, kodėl L. C. Kovesi turėtų būti pašalinta iš savo posto.

T. Toaderas jau nuo vasario stengiasi atleisti L. C. Kovesi; jis kaltina DNA vadovę, kritikuojančią vyriausybės teismų reformas, „griaunant“ Rumunijos įvaizdį.

Šios reformos išprovokavo masinių protestų šalyje, o užsienyje imta nerimauti, kad Rumunijos bandymas pertvarkyti savo teismų sistemą gali pakirsti šalies pastangas išgyvendinti išsikerojusią korupciją.

Per 108 tūkst. žmonių pasirašė internetinę peticiją, kurioje prezidentas raginamas neatleisti L. C. Kovesi.

Pastaraisiais metais DNA vadovė prisidėjo prie daugybės korumpuotų pareigūnų patraukimo atsakomybėn.

Rumunijoje korupcija jau seniai yra didžiulė problema. Nors šalis prisijungė prie Europos Sąjungos 2007 metais, ji tebėra antra skurdžiausia Bendrijos narė.

L. C. Kovesi dėl savo nuveiktų darbų užsienyje pelnė pripažinimą, tačiau savo šalyje ji susirado įtakingų priešų, nes dauguma už korupciją nuteistų pareigūnų priklauso arba yra artimi kairiojo sparno valdančiajai partijai.

Anksčiau šiemet L. C. Kovesi pranešė, kad DNA 2017-aisiais ištyrė rekordinį kiekį bylų, nors ir susidūrė su politikų „beprecedentėmis atakomis“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių