Pereiti į pagrindinį turinį

Rusijos milijardierių kantrybė senka: mums reikia realių krizių vadybininkų, o ne fantazuotojų

Rusijos magnatas Olegas Deripaska pirmadienį pareiškė, kad atėjo laikas užbaigti „visą šį valstybinį kapitalizmą“ ir pakeisti politiką, šalies ekonomikai pradėjus jausti Vakarų sankcijų dėl Maskvos puolimo Ukrainoje poveikį.

Olegas Tinkovas (kairėje), Olegas Deripaska (dešinėje)
Olegas Tinkovas (kairėje), Olegas Deripaska (dešinėje) / Scanpix nuotr./Redakcijos montažas

„Būtina keisti ekonominę politiką, būtina užbaigti visą šį valstybinį kapitalizmą“, – O. Deripaska rašė programėlėje „Telegram“, reikalaudamas pareigūnų „paaiškinimų“, kas nutiks ekonomikai per ateinančius tris mėnesius.

„Jeigu tai tikra krizė, tai mums reikia realių krizių vadybininkų, o ne fantazuotojų su krūva kvailų pasisakymų“, – sakė 54 metų vyras.

„Skirtingai nei 2014 metais, dabar nebus įmanoma apsimesti, kad nieko neįvyko“, – sakė O. Deripaska, turėdamas omenyje Maskvos įvykdytą Ukrainos Krymo pusiasalio aneksiją ir vėliau įvestas Vakarų sankcijas.

„Premier“ lygos futbolo klubo „Chelsea“ savininkas milijardierius Romanas Abramovičius įsitraukė į šios krizės sprendimą, sakė jo atstovė žiniasklaidai.

„Galiu patvirtinti, kad Ukrainos pusė kreipėsi į Romaną Abramovičių dėl paramos siekiant taikaus sprendimo ir kad nuo to laiko jis stengiasi padėti, – sakė ji. – Atsižvelgdami į tai, kas pastatyta ant kortos, prašytume supratimo, kodėl nekomentuojame nei pačios situacijos, nei jo dalyvavimo“.

Šeštadienį Rusijos ir Izraelio pilietybę turintis milijardierius paskelbė, kad „Chelsea“ „valdymą ir priežiūrą“ perduoda klubo labdaros fondo patikėtiniams. Tačiau jis ir toliau liks savininkas.

Dar vienas milijardierius, bankininkas Olegas Tinkovas, tiesiogiai pasisakė prieš karą.

„Ukrainoje kasdien žūsta nekalti žmonės, tai neįsivaizduojama ir nepriimtina! – pareiškė jis „Instagram“ tinkle. – Valstybės turėtų leisti pinigus žmonių gydymui, moksliniams tyrimams, kad įveiktų vėžį, o ne karui. Mes esame prieš šį karą!“

Vakarų vyriausybėms griežtinant spaudimą Rusijos ekonomikai po Maskvos invazijos į Ukrainą, taip pat nusitaikyta į turtingą Maskvos elitą ir jo turtą užsienyje, nes ekspertai mano, kad tai dar vienas būdas susilpninti prezidento Vladimiro Putino galią.

Ukrainoje kasdien žūsta nekalti žmonės, tai neįsivaizduojama ir nepriimtina!

Rusijos centrinis bankas: sankcijos radikaliai pakeitė sąlygas šalies ekonomikai

Naujausios sankcijos Rusijai radikaliai pakeitė sąlygas jos ekonomikai, apribojo galimybes panaudoti aukso ir užsienio valiutos atsargas bei suformavimo papildomų priemonių finansiniam stabilumui užtikrinti poreikį, pareiškė Rusijos centrinio banko vadovė Elvira Nabiulina.

„Rusijos bankas šiandien nusprendė pakelti bazinę palūkanų normą iki 20 proc. metų palūkanų [nuo 9,5 proc.]. Sąlygos Rusijos ekonomikai pasikeitė iš esmės, naujos užsienio sankcijos sukėlė reikšmingą rublio kurso pasikeitimą, apribojo mūsų galimybes panaudoti aukso ir tvirtos užsienio valiutos atsargas“, – kalbėjo ji.

„Visa tai reikalauja išplėsti priemonių [šalies] finansiniam stabilumui užtikrinti rinkinį“, – pabrėžė Rusijos centrinės finansų institucijos vadovė.

Daugiau naujienų