Prancūzijos ūkininkai daugiau nei savaitę dalyvavo viename įnirtingiausių protestų, per pastarąją savaitę apėmusių Europą, ir traktoriais blokavo pagrindinius kelius į Paryžių bei kitus svarbiausius šalies kelius.
Ketvirtadienį dvi pagrindinės ūkininkų profsąjungos paskelbė sustabdančios akciją ir paragino protestuotojus patraukti traktorius iš gatvių po to, kai ministras pirmininkas Gabrielis Attalis (Gabrielis Atalis) pažadėjo pinigų, palengvinti taisykles ir apsaugoti nuo nesąžiningos konkurencijos.
Žemės ūkio ministras Marcas Fesneau (Markas Fesno) penktadienį pareiškė, kad sunkiausia krizė „jau praktiškai praeityje“.
„Tačiau problemos, kurias turime spręsti ir kurios iškilo per šią krizę, vis dar laukia mūsų“, – sakė jis televizijai „CNews“.
Pareigūnai ketvirtadienio vakarą pranešė, kad daugelis kelių blokadų visoje šalyje buvo šalinamos, o penktadienio rytą ūkininkai toliau išvežinėjo traktorius iš gatvių, nors kai kur blokados tebebuvo vykdomos.
„Tai buvo istorinė, tvirta ir stipri mobilizacija“, – sakė Laurent'as Saint-Affre'as (Loranas Sen-Afras) iš FDSEA profsąjungos pietiniame Averono departamente. Tačiau jis teigė, kad dar liko nemažai nesutarimų, ir įspėjo valdžią, kad ūkininkai gali vėl išvažiuoti į gatves „po kelių dienų“.
Organizacijos „Jaunieji ūkininkai“ vadovas Arnaud Gaillot (Arno Gailo) kalbėdamas su transliuotoju RTL pabrėžė, kad po dešimties dienų protestų jaučiamas nuovargis ir „noras viską pristabdyti“.
Policija pranešė, kad į pietvakarius nuo Paryžiaus esančiame Ivline blokadoje dalyvaujančių transporto priemonių skaičius sumažėjo nuo maždaug 20 iki septynių traktorių penktadienio rytą.
Į rytus nuo Prancūzijos sostinės esančiuose Senos ir Marnos rajono A4 ir A5 greitkeliuose kelio blokados panaikintos.
Tikėtasi, kad penktadienį 14 val. vietos (15 val. Lietuvos) laiku Liono apylinkėse visos kelių blokada taip pat bus sustabdyta.
Tačiau policijos šaltinis naujienų agentūrai AFP sakė, kad kai kurie protestuotojai norėjo likti vietoje iki šeštadienio, o kelios pavienės grupės – iki vasario 24 dieną prasidedančios didžiulės Prancūzijos žemės ūkio mugės „Salon de l'Agriculture“.
Didžiausia Prancūzijos kaimo profesinė sąjunga FNSEA nori, kad pirmosios vyriausybės priemonės būtų įgyvendintos iki mugės pradžios, o įstatymas priimtas iki birželio mėnesio, jos vadovas Arnaud Rousseau (Arno Ruso) teigė per televiziją BFMTV.
Tūkstančiai ūkininkų iš visos Europos ketvirtadienį susirinko Briuselyje, kur Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) surengė derybas su Europos Komisijos vadove Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen).
E. Macronas žurnalistams sakė, kad Prancūzijai pavyko įtikinti ES „nustatyti griežtesnes taisykles“ grūdų ir paukštienos importui, taip pat ir iš karo draskomos Ukrainos.
Naujausi komentarai