Iškilmingas renginys vyks Virdžinijoje netoli Vašingtono esančiame D. Trumpo golfo klube, kur su prezidentu vakarieniaus 220 asmenų, nupirkusių daugiausiai sausį jo pristatytos kriptovaliutos $TRUMP.
25 didžiausi investuotojai, kaip skelbiama renginio interneto svetainėje, prieš vakarienę galės asmeniškai pabendrauti su D. Trumpu, be to, jiems bus surengta ekskursija po Baltuosius rūmus.
Kritikai teigia, kad toks dalykas sukuria nerimą keliančią spragą taisyklėse dėl politinės įtakos.
Užsienio veikėjai, kuriems teisiškai draudžiama oficialiais kanalais prisidėti prie D. Trumpo politinių reikalų, dabar potencialiai galėtų pirkti prieigą ir įtaką per šią kriptovaliutą.
Duomenų analizės firma „Inca Digital“ patvirtino, kad daug transakcijų įvyko Jungtinėse Valstijose neprieinamais tarptautiniais keliais, o tai rodytų pirkėjus iš užsienio.
Kinijoje gimęs kriptovaliutų verslininkas Justinas Sunas (Džastinas Sanas) nurodomas didžiausiu investuotoju į $TRUMP – jis tam skyrė 20 mln. dolerių (17,67 mln. eurų). Tai dalis jo 93 mln. dolerių (82,15 mln. eurų) bendrų investicijų į kriptovaliutų projektus, susijusius su D. Trumpu.
J. Suno, kriptovaliutos TRON įkūrėjo, atžvilgiu JAV pareigūnai atlieka tyrimą dėl manipuliavimo rinka, bet reguliuotojai, kuriuos dabar kontroliuoja D. Trumpo paskirti žmonės, vasarį sutiko paskelbti 60 dienų pertrauką ir siekti susitarimo.
Kaip rašoma interneto svetainėje „Popular Information“, kelios savaitės prieš tą sprendimą J. Sunas už 30 mln. dolerių (26,5 mln. eurų) nupirko skaitmeninio turto iš vienos įmonės, kurią remia D. Trumpas ir jo šeima.
„Man garbė remti @POTUS ir esu dėkingas už kvietimą dalyvauti prezidento Trumpo iškilmingoje vakarienėje kaip jo DIDŽIAUSIAM gerbėjui!“ – antradienį socialiniame tinkle „X“ parašė J. Sunas.
Jis pridūrė, kad labai nori „aptarti mūsų industrijos ateitį“.
Daugiau reguliavimo?
Kai kurie respublikonai reiškė nerimą dėl renginio, bet daugiausiai kritikos pažėrė demokratai.
Senatorius Chrisas Murphy (Krisas Merfis) trečiadienį pavadino planuojamą vakarienę galimybe pasaulio turčiams, įskaitant užsienio oligarchus, gauti slaptą susitikimą su JAV prezidentu siekiant malonių ir įtakos.
„Tai iš esmės korumpuota – (tai) būdas pirkti prieigą prie prezidento“, – „X“ rašė Ch. Murphy.
Baltieji rūmai savo ruožtu užsipuolė tuos, kas laidė užuominas, jog tokie renginiai nederami.
„Manau, jog, tiesą sakant, absurdiška kažkam šiame kambaryje net užsiminti, kad prezidentas Trumpas ką nors daro savo paties naudai, – praėjusią savaitę pareiškė Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Karoline Leavitt. – Jis paliko prabangos gyvenimą ir vadovavimo labai sėkmingai nekilnojamojo turto imperijai gyvenimą dėl valstybės tarnybos.“
Vakarienė kriptovaliutos pirkėjams rengiama Senatui stumiant įstatymo projektą dėl aiškesnio kriptovaliutų reguliavimo, kaip seniai prašo ši industrija.
Pirmadienį senatoriai padarė pažangą svarbaus įstatymo projekto „GENIUS“, kuriuo siūlomos reguliavimo gairės vadinamiesiems steiblkoinams – su tradicinėmis valiutomis susietoms kriptovaliutoms.
Įstatymo projektas su kliūtimis susidūrė iš dalies dėl D. Trumpo įsitraukimo į augantį kriptovaliutų sektorių, kurį jis kažkada vadino suktybe.
Jo pozicija pasikeitė per 2024 metų prezidento rinkimų kampaniją, kai prie jos labai prisidėjo kriptovaliutų magnatai, nusivylę, jų nuomone, nesąžiningu elgesiu su jais valdant ankstesnei Joe Bideno administracijai.
Kriptovaliutų industrija J. Bideno valdymo metais patyrė reikšmingų skandalų, pavyzdžiui, žlugo kriptovaliutų birža FTX, o jos įkūrėjas Samas Bankmanas-Friedas buvo nuteistas kalėti 25 metus už vieną didžiausių finansinio sukčiavimo atvejų per visą istoriją.
Įstatymo projektui dėl steiblkoinų sulaukus postūmio Senate, bitkoino vertė trečiadienį pasiekė naujas rekordines aukštumas – 109,5 tūkst. JAV dolerių (96,7 tūkst. eurų).
Plečiama imperija
Neseniai pasireiškęs D. Trumpo entuziazmas kriptovaliutų atžvilgiu virto įmonėmis, kurioms daugiausia vadovauja jo vyresnieji sūnūs.
Augantis jų portfelis apima investicijas į tarptautinę virtualiųjų valiutų bendrovę „Binance“, kurios įkūrėjas siekia prezidento malonės, kad galėtų sugrįžti į JAV rinką.
Šios investicijos plaukia per Trumpų šeimos remiamą, rugsėjį įkurtą įmonę „World Liberty Financial“, turinčią reikšmingų susitarimų su Artimųjų Rytų šalimis.
Kompanijos steigėjų komandai priklauso Donaldas Trumpas jaunesnysis, Ericas Trumpas, taip pat prezidento patarėjo diplomatijos klausimais sūnus Zachas Witkoffas.
D. Trumpas ėmėsi konkrečių žingsnių, kad sumažintų reguliavimą, pavyzdžiui, pasirašė vykdomąjį įsaką, kuriuo įsteigiamas „strateginis bitkoinų rezervas“.
(be temos)