Pereiti į pagrindinį turinį

Vokietijos vicekancleris ragina sumažinti Graikijos skolą

2016-05-09 13:11
BNS inf.

Vokietijos vicekancleris Sigmaras Gabrielis (Zigmaras Gabrielis) pirmadienį paragino sumažinti Graikijos skolą, nes, anot jo, dar didesnis taupymas sunaikintų „mažus žalius ekonomikos atsigavimo ūglius“.

Sigmaras Gabrielis
Sigmaras Gabrielis / Scanpix nuotr.

Tuo tarpu Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir finansų ministras Wolfgangas Schaeuble (Volfgangas Šoiblė), kaip ir anksčiau, laikosi griežtesnio požiūrio.

Euro zonos finansų ministrams Briuselyje pradėjus tartis dėl Graikijos, socialdemokratas S. Gabrielis, kuris taip pat eina ekonomikos ministro pareigas, Berlyne pareiškė, jog reikia „pagaliau žengti žingsnį, kad Graikijai nebereikėtų kasmet iš naujo maldauti daugiau paskolų“.

„Reikia kažką padaryti skolų naštai sumažinti“, – pareiškė jis.

S. Gabrielis pažymėjo, kad po ilgų krizės metų Graikija „pagaliau pirmą kartą stebi ekonomikos augimą“.

„Ir tai, ko dabar reikalauja kai kurie kreditoriai, kitas taupymo programos žingsnis, sunaikintų šį mažą žalią ekonomikos atsigavimo Graikijoje ūglį, o Europos politika neturėtų būti tokia“, – pareiškė vicekancleris.

Ekonomikos ministerijos atstovė spaudai Beate Braams (Beatė Brams) paaiškino, kad šį pareiškimą S. Gabrielis padarė „kaip socialdemokratų partijos pirmininkas“.

Tuo tarpu A. Merkel atstovas spaudai Steffenas Seibert as (Štefenas Zaibertas) pažymėjo, kad Vokietijos vyriausybės pozicija Graikijos klausimu nepasikeitė ir kad būdai skolų naštai sumažinti galėtų būti svarstomi tik po to, kai bus įvykdyti reikalavimai dėl reformų.

Euro zonos finansų ministrai pirmadienį susirinko į skubų susitikimą, kurio metu sieks susitarti dėl naujų reformų, kurias turėtų įgyvendinti Graikiją, ir išvengti dar vienos euro zonos krizės.

Tikimasi, kad ministrai užbaigs ilgai stringančią pirmąją Graikijos pažangos įgyvendinant trečiosios pagalbos programos reikalavimus peržiūrą ir apsvarstys naujas priemones šalies skolai sumažinti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų