Pereiti į pagrindinį turinį

Kolumbija skundžiasi, kad Rusijos strateginiai bombonešiai pažeidė jos oro erdvę

2013-11-06 12:48
BNS inf.
Kolumbija skundžiasi, kad Rusijos strateginiai bombonešiai pažeidė jos oro erdvę
Kolumbija skundžiasi, kad Rusijos strateginiai bombonešiai pažeidė jos oro erdvę / AFP nuotr.

Bogota ruošiasi įteikti protesto notą Rusijai, kai du šios šalies lėktuvai dukart be leidimo įskrido į Kolumbijos oro erdvę, praeitą savaitę skraidydami tarp Venesuelos ir Nikaragvos, antradienį nurodė prezidentas Juanas Manuelis Santosas (Chuanas Manuelis Santosas).

Pasak šalies vadovo, tie du lėktuvai įsibrovė į Kolumbijos oro erdvę penktadienį, skrisdami iš Venesuelos į Nikaragvą. Jie vėl įskrido į Kolumbijos teritoriją grįždami atgal – tuomet juos pasitiko du Bogotos oro pajėgų naikintuvai „Kfir“.

„Jie yra kariniai ir vyriausybiniai lėktuvai, todėl turėjo paprašyti leidimo, tačiau to nepadarė. Mes tiesiog paprašėme, kad Užsienio reikalų ministerija pateiktų atitinkamą pranešimą Rusijos vyriausybei“, – J.M.Santosas sakė žurnalistams per vyriausybės susitikimo dėl saugumo klausimų.

Kariuomenės šaltiniai sakė naujienų agentūrai „Reuters“, kad tie lėktuvai buvo Rusijoje pagaminti strateginiai bombonešiai „Tupolev Tu-160“, skridę iš Venesuelos pajūrio miesto Maiketijos į Nikaragvos sostinę Managvą. Pasak šaltinių, tie bombonešiai įskrido į Kolumbijos oro erdvę virš Šventojo Andriejaus ir Apvaizdos salų Karibų jūroje.

Praeitais metais Tarptautinis Teisingumo Teismas (TTT) Hagoje atmetė Nikaragvos pretenzijas į tas Kolumbijos administruojamas salas, tačiau padidino Nikaragvos kontinentinio šelfo ir gretutinę ekonominę zoną vandenyse netoli salyno, kur, kaip manoma, slypi dideli naftos telkiniai jūros dugne.

Kolumbija atmetė teismo sprendimą, vadindama jį neįvykdomu, ir toliau kontroliuoja tuos vandenis, didindama įtampą su Nikaragva.

Rusija investavo milijardus JAV dolerių į Venesuelos naftos sektorių ir pasiūlė Karakasui kreditą, perkant Rusijoje pagamintą ginkluotę. Nikaragva taip pat paskelbė planuojanti įsigyti Rusijos gamybos karinės įrangos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra