Pereiti į pagrindinį turinį

Didysis septynetas nedvejos dėl naujų sankcijų Rusijai

2014-04-30 13:35
Reuters nuotr.

Japonija ir Vokietija: Didysis septynetas nedvejos dėl naujų sankcijų Rusijai

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe (Šindzas Abė) trečiadienį pareiškė, kad didžiosios pramoninės galios bus vieningos dėl naujų sankcijų Rusijai, jeigu jų prireiks, nepaisant Maskvos grasinimų atsakyti tuo pačiu užsienio energetikos kompanijoms.

Po Berlyne vykusio susitikimo su Sh.Abe kanclerė taip pat išreiškė viltį, kad Japonijai pavyks laimėti ilgą kovą su defliacija, tačiau patikino, kad Europai kol kas nėra tokios tiesioginės grėsmės ir jai nereikia taikyti japoniškų ekonomikos stimuliavimo priemonių.

Ukrainos krizė pakeitė Europos sienų sampratą, sako NATO generolas

Europa turi naujai įvertinti nuostatą, likusią nuo tų laikų, kai tarptautinės sienos buvo laikomos nuolatinėmis, nes po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos ši „paradigma akivaizdžiai pasikeitė“, pareiškė NATO aukšto rango pareigūnas.

JAV oro pajėgų generolas Philipas Breedlove’as (Filipas Bridlavas) sakė, kad NATO reaguoja į naują ir besikeičiančią karinę situaciją Europoje, plėsdama karinius manevrus Lenkijoje, Rumunijoje, Baltijos regione ir Juodojoje jūroje.

Antradienį kalbėdamas Lisabonoje amerikiečių generolas patvirtino NATO įsipareigojimą kolektyvinei gynybai, kai vienos Aljanso narės užpuolimas laikomas ataka prieš visas karinio bloko nares.

Lietuva, Latvija ir Estija nerimauja, kad po Krymo aneksijos Rusija gali imtis veiksmų destabilizuoti padėtį Baltijos regione. Latvijoje ir Estijoje gyvena daug rusakalbių.

Rusija siekia pakeisti saugumo sanklodą Rytų Europoje, sako JAV

Rusija siekia „pakeisti saugumo sanklodą Rytų Europoje“, antradienį pareiškė JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry (Džonas Keris), ragindamas Maskvą „palikti Ukrainą ramybėje“.

Kalbėdamas apie JAV ir Europos ryšius viename renginyje, organizuotame politikos tyrimų centro „Atlantic Council“, JAV diplomatijos vadovas perspėjo, kad „NATO teritorija yra neliečiama“, pridūręs, kad „mes ginsime kiekvieną jos lopinėlį“.

„Įvykiai Ukrainoje yra žadintuvo skambutis“, – pažymėjo J.Kerry, antradienį vėl prasiveržus smurtui rytų Ukrainoje, kai tūkstančiai prorusiškų protestuotojų šturmavo administracinius pastatus Luhansko mieste.

„Mūsų sąjungininkai Europoje ilgiau nei 20 metų dirbo su mumis, kad integruotų Rusiją į euroatlantinę bendruomenę. Negalima sakyti, kad nesinėrėme iš kailio, mėgindami nubrėžti naują kursą epochoje po Šaltojo karo“, – sakė J.Kerry.

„Šiandieniniai Rusijos veiksmai Ukrainoje mums sako, kad Putino Rusija žaidžia pagal kitokias taisykles“, – pridūrė jis, turėdamas omenyje Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

„Okupavusi Krymą ir vėliau destabilizavusi rytų Ukrainą, Rusija siekia pakeisti saugumo sanklodą Rytų ir Vidurio Europoje, – kaltino J.Kerry. – Taigi atsidūrėme lemiamame momente mūsų transatlantiniam aljansui – niekas dėl to neturėtų apsigauti – ir esame pasiruošę padaryti, ką privalome, ir nueiti (reikiamą) atstumą, kad palaikytume tą aljansą.“

„Mūsų stiprybė kils iš mūsų vienybės, – J.Kerry teigė savo kalboje. – Visi kartu turime priešintis tiems, kurie nori jėga pakeisti valstybių ribas.“

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų