Pražūtingų įvykių sukrėstame Paryžiuje – chaoso vaizdai Pereiti į pagrindinį turinį

Pražūtingų įvykių sukrėstame Paryžiuje – chaoso vaizdai

2015-11-14 10:35
BNS inf.

Kaukiančios sirenos, krauju apšlakstytos gatvės, raudantys aukų artimieji – visas šis košmaras vyko penktadienio vakarą Paryžiuje, kuriame per virtinę išpuolių žuvo mažiausiai 128 žmonės.

Pierre'as Montfort'as (Pjeras Monforas) gyvena netoli Pietryčių Azijos virtuvės restorano „Le Petit Cambodge“ („Mažoji Kambodža“) Bichat (Biša) gatvėje – vienoje iš septynių vietų, kurios Prancūzijos sostinėje tapo taikiniais kraujo liejimui, neturinčiam precedento šalyje pastaraisiais dešimtmečiais.

„Išgirdome šūvius – 30 sekundžių trukusias papliūpas. Jos nesiliovė. Pamanėme, kad tai fejerverkai“, – pasakojo vyras.

Kitas įvykio liudininkas prisiminė šiurpius vaizdus: „Kurį laiką matėme tik ginklo liepsnos pliūpsnius. Buvom išsigandę – iš kur galėjom žinoti, ar jis (užpuolikas) nepradės šaudyti į langus?“

Įvykių liudininkė Florence (Florans) sakė važiavusi pro tą vietą motoroleriu, praėjus maždaug minutei po atakos.

„Viskas atrodė siurrealistiškai – visi parkritę ant žemės. Niekas nejudėjo „Petit Cambodge“ viduje; visi buvo ant žemės (šalimais esančiame) bare „Carillon“, – pasakojo ji.

„Buvo labai ramu – žmonės nesuprato, kas dedasi. Jaunas vyras nešė ant rankų mergaitę. Ji atrodė negyva“, – pridūrė Florence.

Toliau į rytus esančioje Šarono gatvėje važiavo sirenas įjungę ugniagesių automobiliai.

Vienas vyras sakė ten girdėjęs šaižias šūvių papliūpas, kurios tęsėsi 2–3 minutes.

„Mačiau kelis kruvinus kūnus ant žemės. Nežinau, ar (tie žmonės) buvo negyvi“, – pridūrė jis.

„Visur buvo kraujas“, – sakė kitas liudininkas.

Policija užtvėrė teritoriją prie Šv.Liudviko ligoninės sostinės šiaurėje.

Netoliese stovėjęs apsiašarojęs vyras sakė, kad žuvo jo sesuo. Šalia stovėjusi jo motina irgi apsipylė ašaromis ir susmuko sūnaus rankose.

„Jie mūsų nepraleidžia“, – skundėsi vyras, rodydamas į policijos blokuojamą sankryžą, esančią už maždaug 50 metrų.

Policija taip pat uždarė kvartalus toliau į rytus esančiame rajone, netoli koncertų rūmų „Bataclan“, virtusių kruvinos įkaitų dramos epicentru. Ši vieta taip pat yra netoli Prancūzijos satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijos, kur per šių metų sausį surengtą džihadistų ataką buvo nužudyti 12 žmonių.

Policija netrukus nurodė, kad koncertų rūmuose žuvo apie šimtas žmonių, o žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad užpuolikai šaudė į žmones, susirinkusius pasiklausyti roko koncerto, kol buvo nukauti per policijos šturmą.

„Mano žmona buvo „Bataclan“ – tai katastrofa“, – sakė į įvykio vietą bėgęs vyras, bet sustabdytas prie policijos užtvaros.

„Tegaliu pasakyti, kad (šios atakos) blogesnės negu (išpuolis) prieš „Charlie Hebdo“, – sakė vienas saugumo pareigūnas.

Paryžiaus šiauriniame priemiestyje, netoli Prancūzijos nacionalinio stadiono (Stade de France), driokstelėję trys sprogimai užmušė mažiausiai penkis žmones. Šios atakos buvo įvykdytos, kai stadione vyko draugiškos futbolo rungtynės tarp Prancūzijos ir Vokietijos rinktinių.

„Išgirdome sprogimus praėjus 25 minutėms nuo rungtynių pradžios. Jos tęsėsi normaliai. Pagalvojau, kad tai koks nors pokštas“, – sakė 37 metų Ludovicas Kleinas (Liudovikas Kleidnas), atvykęs pasižiūrėti rungtynių iš Limožo miesto kartu su 10-mečiu sūnumi.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų