Nuo sausio 1 d. iki birželio 13 d. buvo 777 bandymai kirsti sąsiaurį, tai padaryti mėgino 20 132 žmonės - 68 procentais daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu, naujienų agentūrai AFP pranešė ministerija. Ji pabrėžė, kad Prancūzijos saugumo pajėgos užkirto kelią daugumai šių mėginimų – pirmąjį pusmetį sutrukdė 61,39 proc. jų, t.y. 4,2 proc. daugiau nei pernai.
Per savaitgalį daugiau nei 300 žmonių atvyko į Didžiąją Britaniją nedideliais laiveliais perplaukę Lamanšo sąsiaurį, rodo naujausi Didžiosios Britanijos skaičiai. Gynybos ministerija patvirtino, kad Lamanšo sąsiauryje buvo perimtos ir į krantą palydėtos septynios valtys. Šeštadienį išgelbėtas 321 žmogus, nors sekmadienį tokių bandymų neperimta ir niekas neišlaipintas į Anglijos krantą.
Praėjusi savaitė buvo aktyviausia Lamanšo sąsiauryje pastaruoju metu, greičiausiai dėl šiltų orų ir ramios jūros, o tai - idealios oro sąlygos. Praėjusią savaitę Lamanšo sąsiauryje buvo sulaikyti maždaug 1512 žmonių. Šiais metais aktyviausia savaitė Lamanšo sąsiauryje buvo balandžio 11–17 d., kai į krantą buvo išlaipinti 1 792 žmonės, tačiau aktyviausias septynių dienų laikotarpis buvo 2 076 kirtimai per septynias dienas iki balandžio 19-osios.
Prieglobsčio prašytojai plaukia per Lamanšą nepaisydami grėsmės, kad pagal naujus Vidaus reikalų ministerijos planus bus išsiųsti į Ruandą. Vis dėlto antradienį planuotas pirmasis skrydis į Ruandą buvo paskutinę minutę atšauktas, gavus Europos žmogaus teisių teismo nutartį. Vidaus reikalų sekretorė Priti Patel anksčiau apibūdino teismo sprendimą kaip politiškai motyvuotą, o teisingumo sekretoriaus Dominico Raabo teigimu, jis buvo neteisingas.
Tebevykstanti teisminė kova sukėlė neaiškumą, kada toliau bus bandoma nuskraidinti prieglobsčio prašytojus į Afrikos šalį, nors P. Patel anksčiau yra sakiusi, kad vyriausybė „nebus atgrasyta" nuo šių veiksmų“. „Mūsų neatbaidys neišvengiami paskutinės minutės teisiniai iššūkiai“, – sakė ji.
Naujausi komentarai