Radiologinės apsaugos ir branduolinio saugumo institutas (IRSN) nurodė, kad rutenio izotopo Ru-106 išmetimas į aplinką nekėlė grėsmės nei sveikatai, nei gamtinei aplinkai Europoje.
IRSN atmeta avarijos kuriame nors branduoliniame reaktoriuje galimybę, nes tuomet būtų išskirti kiti radionuklidai; veikiausiai rutenio šaltinis buvo branduolinio kuro apdorojimo gamykloje arba medicinos centre.
Pasak šio instituto, „tikėtina emisijos zona“ yra Uralo regione tarp Volgos ir Uralo kalnų – Rusijoje ar Kazachstane. Tokia išvada daroma, įvertinus iš įvairių šalių gautus duomenis ir oro masių judėjimą.
Aukščiausias rutenio lygis stebėtas rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje, o vėliau jo nebeaptikta atmosferoje.
Spalio pradžioje Vokietijos Federalinis Apsaugos nuo radiacijos biuras pranešė, kad Vokietijoje, Italijoje, Austrijoje, Šveicarijoje ir Prancūzijoje nuo rugsėjo 29-osios fiksuojamas padidėjęs rutenio izotopo Ru-106 lygis.
Biuro atstovas Janas Henrikas Laueris tada pažymėjo, kad to izotopo šaltinis nėra žinomas, tačiau skaičiavimai rodo, kad jis galėjo būti išleistas Rytų Europoje.
Rutenio izotopas Ru-106 naudojamas radiacijoje akių vėžio gydymui. Kartais šis izotopas naudojamas kaip dirbtinių žemės palydovų energijos šaltinis.
Naujausi komentarai