Ukrainiečiai perdarė ir žvalgams atidavė sovietinį automobilį: priešai jo neįžiūri net su įranga

  • Teksto dydis:

Išvaduoto Chersono gyventojai eina prie Dnipro net ir žinodami, kad rusų kariai jau pastatė kitame upės krante tokiašaudę techniką ir pradėjo šaudyti į miestą. Toliau į rytus – Zaporižios srityje, per tokį apšaudymą rusų karių sviedinys pataikė į maisto dalinimo punktą. Vienas iš savanorių žuvo, praneša LNK.

„Rusijos kariai kitoje pusėje. Ar mums baisu? Mums buvo baisiau, kai jie čia buvo, nes mes – adekvatūs žmonės“, – sakė vyras.

Apie 100 tūkst. Chersono gyventojų dabar gali pasišildyti ir įkrauti savo telefonus nebent tokiuose pagalbos centruose, pavadintuose „nepalaužiamumo palapinėmis“.

„Patikėkite manimi, Ukrainos kariuomenė daro viską, ką gali. Mes turime reikalų su padugnėmis ir privalome būti dešimčia galvų už juos aukštesni“, – teigė regiono karinės administracijos vadovas Jaroslav Januševyč.

Atsitraukdami iš vienintelio jų užgrobto tikrai didelio Ukrainos miesto, rusų kariai sunaikino visas svarbiausias miesto sistemas ir ne tik.

„Natūralu, kad priešas užminavo visą elektros ūkį – perdavimo linijas, daug sistemų sugadinta, sunaikinti dideli transformatoriai“, – kalbėjo J. Januševyč.

Nors tai – pietų Ukraina, užvakar naktį čia buvo vienas laipsnis šalčio. Laimė, kitomis dienomis sušils iki septynių ar dešimties laipsnių, bet naktys liks vėsios. 

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

„Visiška evakuacija neplanuojama, tačiau svarstome tokią galimybę tam atvejui, jei matysime, kad situacija tikrai blogėja, arba jei negalėsime išspręsti komunalinių problemų ir pamatysime, kad žmonės negali čia likti. Tada, be abejo, priimsime sprendimą evakuoti žmones. Tačiau kol kas darysime viską, kad atgaivintume miestą“, – žadėjo regiono karinės administracijos vadovas.

Vietos gyventojams tikrai nelengva, bet miestas atgyja ir žmonės nelinkę skųstis. „Mūsų vaikinai čia įžengė lapkričio 10-ąją, o po dešimties dienų paštas dirba, bankai dirba. Ačiū tau, brangioji Ukraina“, – dėkojo moteris.

Greta Chersono, kitoje Dnipro pusėje, Ukrainos pajėgos bando surengti desantą į priešais Očakovo uostą esančią neriją. Tai – paskutinė, dar neišvaduota Mykolajivo srities dalis. Dėl tokių karinių veiksmų, Rusijos kariai priversti siųsti į užgrobtas Zaporižios ir Chersono srities dalis papildomos technikos ir karių. Nes ir technikos, ir karių trūksta. Tik pildosi naujos karių kapinės Rusijos miestuose.

Mes turime reikalų su padugnėmis ir privalome būti dešimčia galvų už juos aukštesni.

Dėl tokios padėties net rusų propagandininkai jau ėmė siūlyti rusų karo pramonei pigias, bet, jų manymu, veiksmingas inovacijas. „Kas trukdo „AvtoVAZ'e“ (automobilių kompanija Rusijoje – aut. past.) pradėti gaminti mažus lengvuosius šarvuočius, uždėti jiems bokštelius ir, prašau, – štai, jums stačanka (stačiakampė tvora lig žemės). Ši patirtis žinoma iš daugelio lokalių konfliktų. Tai leis sukurti greitas mobilias grupes. Pastatykite ten minosvaidžius – daug ką galima pastatyti“, – sakė TV vedėjas Vladimiras Solovjovas.

Sunku pasakyti, kaip pavyks apginkluoti rusišką „Ladą“ ar prisukti kulkosvaidį ant senų „Žigulių“, bet nestandartinių sprendimų šiame kare tikrai bus. Pavyzdžiui, du automobilių entuziastai iš Ukrainos perdarė seną sovietinį visureigį su Zaporižioje gamintu varikliu į elektromobilį ir pasiūlė jį žvalgams. Išskirtinė tokio automobiliuko savybė – jis beveik neturi šylančių detalių, todėl jį labai sunku įžiūrėti, net jei priešai bandytų jį įžiūrėti per naktinio matymo prietaisus, tamsoje reaguojančius į šilumą.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeChersonassovietiniai automobiliaižvalgų automobilisLNK turinys

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių