Teisinės neliečiamybės netekusiam Darbo partijos (DP) lyderiui Viktorui Uspaskichui už jam inkriminuojamus finansinius nusikaltimus gresia iki 3 metų kalėjimo, rašo lrytas.lt. Jeigu V. Uspaskichą ir du jo bendražygius, Vitaliją Vonžutaitę ir Vytautą Gapšį teismas pripažins kaltais, jie nebus pirmieji parlamentarai, atsidūrę už grotų.
Pirmasis kalėjimo duonos ragavo signataras Audrius Butkevičius, nuteistas už pasikėsinimą sukčiauti stambiu mastu. Jis perduoda „zekiškus“ linkėjimus V. Uspaskichui ramindamas, kad kalėjimas tikram vyrui nebaisus – ir čia galima išlikti žmogumi, kaip savo bestseleryje rašė Henrikas Daktaras (Henytė).
Išgirdęs apie ketvirtadienį paskelbtą Seimo sprendimą atimti teisinę neliečiamybę iš „darbiečių“ trijulės, kalėjimo košę dvejus su puse metų srėbęs signataras Audrius Butkevičius ironiškai juokėsi.
„Tik pamanyk, elitu save vadinančios partijos sutiko, kad dėl prastai tvarkomos partijos buhalterijos būtų nubausti „darbiečiai“. Bet vadinamąjį elitą, kurį kaip teatro lėles už virvučių tampo finansinės klikos, reikia teisti ir sodinti į kalėjimą. Jie uždarė normaliai veikiančią Ignalinos atominę elektrinę, leido privatizuoti ir sužlugdyti šalies strateginius objektus“, – lrytui.lt piktinosi ir konservatorius, ir socialdemokratus nuolat kritikuojantis politikas.
Teisinės neliečiamybės netekę „darbiečių“ politikai ketvirtadienį tikino įrodysiantys, kad DP byla yra politinė, esą jie nepadarė jokio kriminalinio nusikaltimo.
Tačiau A. Butkevičius sakė negalintis padrąsinti į teisėsaugos rankas atiduotų parlamentarų ir užtikrinti, kad jie teismą laimės. Atvirkščiai, patyręs panašų likimą kaip ir „darbiečiai“ A. Butkevičius patarė jiems krautis džiūvėsių, uogienės ir lašinių davinį. Ypač V. Uspaskichui, kurį prokurorai įvardija kaip „juodosios buhalterijos“, sukčiavimo ir kitų finansinių nusikaltimų organizatorių.
„Ir mano byla buvo grynai politinė, nes aš pakėliau balsą prieš konservatorius. Teisme pateikiau daugybę argumentų savo nekaltumui pagrįsti. Juk ne veltui vėliau Strasbūro Žmogaus Teisių Teismas priteisė Lietuvai man išmokėti kompensaciją. Niekas nepadėjo, pasodino kaip didelį. Vargu ar V. Uspaskichui padės jo populiarumas tarp rinkėjų.
Prokurorams nebuvo svarbu, kad aš signataras, buvau pirmasis Krašto apsaugos vadovas, nepriklausomybę atgavusios Lietuvos kariuomenės kūrėjas. Atvirkščiai, kuo stipresnis asmuo sukyla prieš kliką, tuo labiau jis smaugiamas“, - savo požiūrį į teisėsaugos ir politikos santykį Lietuvoje dėstė A. Butkevičius.
Lietuvos teisėsauga A. Butkevičiui nebuvo labai maloninga, gal todėl signataras šalyje būna kuo mažiau. Jis verčiasi, kaip pats sakė, politinėmis konsultacijomis. Lietuvoje nedirba, tik užsienyje. Žinią apie „darbiečių“ teisinės neliečiamybės atėmimą jis išgirdo būdamas Čekijoje.
Naujausi komentarai