Lietuva ir Baltarusija susitarė dėl paprastesnio sienos kirtimo pasienio gyventojams Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuva ir Baltarusija susitarė dėl paprastesnio sienos kirtimo pasienio gyventojams

2010-10-20 19:10
Lietuva ir Baltarusija susitarė dėl paprastesnio sienos kirtimo pasienio gyventojams
Lietuva ir Baltarusija susitarė dėl paprastesnio sienos kirtimo pasienio gyventojams / Gedimino Bartuškos nuotr.

Lietuvos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministrai trečiadienį Minske pasirašė susitarimą, kuris leis paprasčiau kirsti sieną pasienio gyventojams.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad taip Lietuva atveria duris ilgą laiką Vakaruose izoliuotai kaimynei.

„Šiandien Lietuva atidaro duris. Mes parodėme, kad nebijome, o jūs parodote, kad jūs nebijote. Noriu, kad šis pasitikėjimas būtų įvertintas. Dabartinėje Europoje neturi būti nei realių, nei virtualių sienų. Susitarimas dėl palengvinto sienos kirtimo atveria naujas galimybes Lietuvos ir Baltarusijos žmonėms. Nuo šiol paprasčiau bus ne tik bendrauti, bet ir bendradarbiauti plėtojant ekonominius, prekybinius, kultūrinius ar turizmo ryšius. Tai konkretus, Baltarusijos suartėjimą su Europa skatinantis žingsnis", - sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pabrėžė, kad sienos nereikalingos niekam.

"Sienų niekam nereikia. Mums nereikia jokių sienų. Ateis laikas, kai mes apskritai tokią retoriką pamiršime", - teigė A.Lukašenka.

Susitarimas leis tam tikroms pasienio gyventojų grupėms kirsti valstybės sieną be vizų ir su specialiais vietinio eismo leidimais būti kitos valstybės 50 kilometrų pločio pasienio teritorijoje iki 90 dienų per pusę metų.

Iki penkerių metų galiosiantys vietinio eismo leidimai būtų išduodami nuolatiniams pasienio teritorijų gyventojams, kurie dėl giminystės ryšių, pagrįstų ekonominių, prekybinių, kultūrinių ir kitų svarbių priežasčių planuoja lankytis kitos valstybės pasienio teritorijoje. Šie leidimai nesuteiks teisės dirbti.

Susitarimas dar turės būti ratifikuotas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra