„WikiLeaks“ paviešinta medžiaga metė šešėlį ant konservatoriaus Arvydo Anušausko. Bet prezidentūra kol kas tyli, o premjero aplinka bando gesinti skandalą.
Paskelbus, kad WikiLeaks paviešinti JAV diplomatų susirašinėjimai rodo, jog A.Anušauskas ragino daryti spaudimą Prezidentei Daliai Grybauskaitei, susvyravo A.Anušausko kėdė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete. Prezidentei žinia apie Seimo komiteto vadovo veiksmus, žinoma, nebuvo maloni, tačiau D.Grybauskaitės aplinka kol kas nesiima viešai vertinti A.Anušauską.
„Nereaguojame. Nereaguojame, - 1diena.lt kartojo D.Grybauskaitės patarėjas užsienio politikos klausimais Darius Semaška. – Kaip ir visi tokiais atvejais, nekomentuojame nežinia iš kokių šaltinių ir kaip paskleisto informacijos.“
Paklaustas, ar A.Anušauskas po „WikiLeaks“ medžiagos paviešinimo kontaktavo su šalies vadove ar jos komanda, Prezidentės patarėjas atsisakė atskleisti tokią informaciją: „Nekomentuosiu, tikrai.“
Premjero Andriaus Kubiliaus patarėjas Virgis Valentinavičius, savo ruožtu, tvirtina, kad „WikiLeaks“ medžiaga apie A.Anušauską apskritai neverta dėmesio. „Tokių žinių šaltiniai – privatus diplomatų susirašinėjimas. Nemanau, kad būtina komentuoti tai, ką kažkoks Vilniuje esantis diplomatas čia nugirdo ir pranešė į Vašingtoną. Tai neatrodo labai rimta. Tai yra grynos spekuliacijos, kurių nėra prasmės komentuoti“, - 1diena.lt sakė V.Valentinavičius.
Primename, jog, kaip skelbia „The New York Times“, A.Anušauskas ragino Jungtines Valstijas paspausti D.Grybauskaitę, mat Prezidentė nedavė leidimo priimti kalinius iš Gvantanamo.
A.Anušauskas: informacija iškraipyta
Pats A.Anušauskas po kelių valandų tylos antradienį išplatino pareiškimą, kuriame tvirtina, kad informacija apie jo tariamus raginimus paspausti Prezidentę yra netiksli ir iškraipyta. „Paskelbtos informacijos kitaip, kaip netikslios ir iškraipančios tikrąją padėtį, negaliu įvertinti“, - tvirtina Seimo narys.
Jis taip pat teigia nesiekęs, kad Lietuva įsileistų Gvantanamo kalinius. „Nuosekliai laikiausi ir laikausi pozicijos, kad jokių svetimų kalinių ir kalėjimų Lietuvos teritorijoje negali būti. Tai labai aiškiai ir buvo pasakyta prieš metus atlikto parlamentinio tyrimo metu“, - pabrėžia A.Anušauskas.
Naujausi komentarai