Rusija atsisakė dėl Sausio 13-osios bylos apklausti M.Gorbačiovą Pereiti į pagrindinį turinį

Rusija atsisakė dėl Sausio 13-osios bylos apklausti M.Gorbačiovą

2012-01-11 16:17
Rusija atsisakė dėl Sausio 13-osios bylos apklausti M.Gorbačiovą
Rusija atsisakė dėl Sausio 13-osios bylos apklausti M.Gorbačiovą / Scanpix nuotr.

Rusija atsisakė Lietuvos prokurorų prašymu apklausti buvusį Sovietų Sąjungos vadovą Michailą Gorbačiovą byloje dėl 1991 metų Sausio 13-osios žudynių, trečiadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

„Buvo gautas tik vienas atsakymas į teisinės pagalbos prašymą atlikti TSRS prezidento M.Gorbačiovo apklausą. Atsakyme nurodyta, kad atsisakoma atlikti prašomą veiksmą“, - rašoma prokuratūros pranešime spaudai.

Prokurorų teigimu, Rusija M.Gorabčiovą apklausti atsisakė remdamasi 1959 Europos Tarybos konvencijos „Dėl savitarpio pagalbos baudžiamosiose bylose“ nuostata, kad teisinė pagalba neteikiama, jei tai gali pakenkti „prašymą gavusios šalies suverenitetui ar saugumui, visuomeninei tvarkai ar kitiems esminiams interesams“.

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiasis prokuroras Simonas Slapšinskas trečiadienį spaudos konferencijoje sakė, kad byloje nėra pakankamai duomenų M.Gorbačiovui pareikšti įtarimus.

„Pakankamai duomenų, kurie leistų pripažinti TSRS prezidentą įtariamuoju, byloje nėra. Dėl šios priežasties ir buvo prašoma jį apklausti kaip liudytoją“, - žurnalistams sakė prokuroras.

Jis pažymėjo, kad Rusija iki šiol neigiamai atsakė į visus Lietuvos teisinės pagalbos prašymus, kuriais buvo prašoma apklausti įtariamuosius Sausio 13-osios byloje.
Prokuroras negalėjo įvardinti, kada šios bylos, kurią dabar sudaro 650 tomų medžiagos, tyrimas galėtų būti užbaigtas.

„Kalbant apie tai, kad ši byla tikriausiai yra didžiausios apimties Lietuvos teisėsaugos istorijoje, prognozuoti kažkokius terminus man tikrai yra sudėtinga“, - teigė S.Slapšinskas.

1991-ųjų sausio 13-ąją sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Vilniaus televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip tūkstantis beginklių žmonių.

Byloje yra 23 įtariamieji karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmoniškumui. 21 iš jų yra Rusijos pilietis, Maskva juos išduoti atsisako.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra