Be ryškiausių žvaigždžių Aleksandro Ovečkino ir Jevgenijaus Malkino žaidusi Rusijos rinktinė sugebėjo apginti pasaulio ledo ritulio čempionės titulą.
Keista kanadiečių nesėkmė
Kaip ir pernai, planetos pirmenybių finale kovojo Rusija ir Kanada. Kaip ir pernai, nugalėtoją lėmė vienintelis įvartis.
Antro kėlinio viduryje (35 min.) nuo varžovų pabėgęs Aleksandras Radulovas Berno "PostFinance" arenoje išvedė savo komandą į priekį 2:1. Vėliau paaiškėjo, kad tai buvo lemiamas rungtynių įvartis.
"Neturėjome daug progų įmušti, tačiau pasinaudojome tomis, kurias susikūrėme", – visą finalą reziumavo Rusijos rinktinės strategas Viačeslavas Bykovas.
Finalas buvo keistas. Kanados rinktinė dominavoper visas rungtynes (smūgių statistika – 38 prieš 17), fačiau rusų vartininkas Ilja Bryzgalovas išdarinėjo stebuklus. "Ilja buvo nepakartojamas. Jis padovanojo mums auksą", – komandos draugui nusilenkė A.Radulovas.
"Esame nusivylę, nes važiavome čia laimėti aukso medalių. Šiandien nuvylė ne žaidimas, o rezultatas", – pripažino kanadiečių vartininkas Dwayne'as Rolosonas.
Berno arenoje Rusijos rinktinė iškovojo trečią pasaulio čempionato auksą. 1971 ir 1990 m. Šveicarijos sostinėje triumfavo Sovietų Sąjungos rinktinė. Beje, pagal pasaulio čempionatų aukso medalių skaičių Rusija (su Sovietų Sąjunga) aplenkė ledo ritulio pradininkus kanadiečius. Rusų sąskaitoje – 25, kanadiečių – 24 aukščiausios prabos apdovanojimai.
"Ledo ritulys – mūsų žaidimas", – kiek patosiška antrašte saviškių pergalę įvertino dienraštis "Sport Express".
"Nemanau, kad jie ilgam įsitvirtino viršūnėje. Žinoma, jie turi nemažai talentingų jaunų žaidėjų, bet mes – taip pat. Ši kova tik prasideda", – pažadėjo kanadiečių puolėjas Dany Heatley.
Laurai – I.Kovalčiukui
Naudingiausiu čempionato žaidėju išrinktas Rusijos rinktinės puolėjas Ilja Kovalčiukas. Tiesa, pernykščiam rusų didvyriui (išplėšė pergalę per pratęsimą) šių metų finale pasižymėti nepavyko.
Per čempionatą Atlantos "Trashers" puolėjas surinko 14 taškų (5 įvarčiai ir 9 rezultatyvūs perdavimai) ir tik vienu tašku atsiliko nuo rezultatyviausio pirmenybių žaidėjo Martino St.Louiso.
Šis kanadietis tapo tik ketvirtuoju ledo ritulininku, kuriam per karjerą pavyko tapti rezultatyviausiu žaidėju ir NHL reguliariajame sezone, ir planetos čempionate. Iki tol tai buvo pavykę padaryti dar trims kanadiečiams – Wayne'ui Gretzky, Sidney'iui Crosby ir Joe Thorntonui.
Geriausiu čempionato gynėju pripažintas baltarusis Andrejus Mezinas, geriausiu gynėju – kanadietis Shea Weberis.
Pakartojo geriausią rezultatą
Vakar vakare Maskvoje pasaulio čempionus rusus sutiko didžiulė aistruolių jūra. Gražaus sutikimo savaitgalį Rygos oro uoste sulaukė Latvijos rinktinė.
Latviai tapo vienu didžiausių pirmenybių atradimų ir galutinėje rikiuotėje užėmė 7 vietą. Taip kaimynai pakartojo savo geriausią pasiekimą pasaulio čempionatuose. Iki tol Latvijos rinktinė septinta finišavo 1997 ir 2004 m.
"Labai didelės euforijos nebuvo. Gerai prisimenu 2000-uosius metus, kai rinktinė grįžo iš Sankt Peterburgo (8 vieta). Tuomet nebuvo įmanoma patekti į traukinių stotį, rinktinę sveikino ir aukščiausi politikai. Matyt, patekimo į ketvirtfinalį žmonėms nebeužtenka. Reikia, kad komanda patektų į pusfinalį", – pasakojo Latvijos interneto portalo diena.lv ledo ritulio apžvalgininkas Maris Zembergas.
Pasaulio čempionato ketvirtfinalyje latviai garbingai priešinosi, bet 2:4 neatsilaikė prieš Kanados rinktinę.
Kitais metais latvių laukia iškart du išbandymai – Vankuverio olimpinės žaidynės ir pasaulio čempionatas Vokietijoje.
"Olimpiadoje šansų praktiškai nėra, nes kitos komandos atsiveš NHL žaidėjus. Pasaulio čempionate galime pakovoti, bet reikia, kad rinktinėje atsirastų naujų veidų. Šveicarijoje ne visi jauni žaidėjai pateisino lūkesčius, o iškovoti puikias pergales prieš švedus (3:2) ir šveicarus (2:1) padėjo neįtikimas vartininko Edgaro Masalskio žaidimas", – reziumavo M.Zembergas.
KD inf.
Pasaulio čempionato rikiuotė
1. Rusija
2. Kanada
3. Švedija
4. JAV
5. Suomija
6. Čekija
7. Latvija
8. Baltarusija
9. Šveicarija
10. Slovakija
11. Norvegija
12. Prancūzija
13. Danija
14. Austrija*
15. Vokietija
16. Vengrija*
Pastaba. * – šios rinktinės iškrito į I divizioną. Vokietija bus kito pasaulio čempionato šeimininkė, todėl išsaugojo vietą Elito divizione.
Naujausi komentarai