Pereiti į pagrindinį turinį

Idėją sukurti „protingą“ avalynę surado Afrikos gentyje

2009-03-20 18:57
Idėją sukurti „protingą“ avalynę surado Afrikos gentyje
Idėją sukurti „protingą“ avalynę surado Afrikos gentyje / Redakcijos archyvo nuotr.

Protingi yra ne tik kompiuteriai, mobilieji telefonai ar automobiliai, bet ir toks paprastas žmonijos išradimas kaip batai. Protinga avalynė ne tik saugo kojas nuo šalčio ar sužeidimų, bet ir mankština kūną, padeda kovoti su antsvoriu, gydo.

Pasaulyje populiarėja batai, galintys palengvinti ar net numalšinti nugaros, raumenų skausmus ir mankštinti kūną vien avint juos. Pasižymėdami tik jiems būdingais specifiniais išgaubtais padais, „Masai Barefoot Technology“ (MBT) batai yra pirmoji avalynė, turinti teigiamą poveikį visam žmogaus kūnui. Šią avalynę jau pamėgo ir įžymybės, pavyzdžiui Madona ar Antonio Banderasas.

Sukurti MBT technologiją jos išradėją įkvėpė Rytų Afrikos masajų gentis Kenijoje - išskirtinių sugebėjimų atletai vyrai, turintys puikios formos kūnus ir nežinantys, kas yra vakariečius dažnai varginantys nugaros ar sąnarių skausmai. Fizinę žmogaus būklę gerinanti MBT koncepcija yra paremta iš tiesų paprasta įžvalga. Žmogaus raumenų-skeleto struktūra pritaikyta vaikščioti basomis ant minkšto natūralaus žemės paviršiaus, tačiau iš tiesų juk daugiausia laiko praleidžiame būdami ant kieto ir plokščio pagrindo. Dėl to palaipsniui žmogaus kūnas deformuojamas, jis ima jausti diskomfortą ar netgi rimtus skausmus, paskatina celiulito formavimąsi.

Šveicarų inžinierius Karlas Mulleris praėjusio dešimtmečio pradžioje išsiaiškino Masai genties vyrų atletiškumo ir sveikatos paslaptį, kai pats pamatė vaikščiojimo basomis naudą - šis paprastas atradimas jį labai nustebino. K. Mullerio tyrimas parodė, kad vaikščiojimas basomis ant minkšto, natūralaus pagrindo tinkamai subalansuoja Masai genties vyrų kūnus sulig kiekvienu žingsniu, veikia visus kūno raumenis bei apsaugo juos nuo sąnarių ir raumenų susirgimų.

Tinkamai suaktyvinti raumenys sumažina sanarių ir slankstelių spaudimą, atsirandantį vaikštant. Einant basomis minkštu paviršiumi išvengiama vadinamosios pasyvios eisenos, būdingos avint įprastinę avalynę. Kiekvienas žingsnis, atliekamas avint MBT fiziologinę avalynę, veikia kaip mažas fitneso pratimas. Net ir stovint raumenims suteikiamas treniruotės efektas, sumažinamas svorio krūvis sanariams ir stabilizuojama visa raumenų ir skeleto struktūra. Taigi paprasta kelionė į parduotuvę ar darbą net neįtariant tampa fitneso treniruote.

Avint „protingą“ avalynę stimuliuojamos raumenų grupės, kurios koordinuoja ir sutvirtina žmogaus kūną ir vaikštant, ir stovint. Raumenų sistema veikiama nuo kojų iki pat kaklo, raumenys įtempiami ir vėl atpalaiduojami - tokiu būdu išlaikomas reikiamas fizinis balansas.

Moksliškai įrodyta, kad MBT batai suaktyvina neišjudintus raumenis, pagerina laikyseną ir eiseną, sustiprina kūną. Jie taip pat gelbsti turint nugaros, klubų, kojų, pėdų problemų, sanarių, raumenų, raiščių, sausgyslių pažeidimų bei sumažina kelių ir klubų sanarių spaudimą

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų