- lsveikata.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Gimė vaikas – pabaiga romantikai? Jus dabar esate tėvai, tad „kvailiojimams“ jau nebėra laiko? Psichologai tvirtina, jog išlaikyti intymius ir aistringus santykius pavyksta ne vienai porai.
Vašingtono universiteto (JAV) profesorius psichologas Johnas Gottmanas, organizacijos „Psychotherapy Networker“ įtrauktas į dešimtuką įtakingiausių specialistų:
– Gimus kūdikiui pasivaikščiojimai dviese ar romantinis vakaras nustumiami į antrą planą. Tačiau išsaugoti aistrą santuokoje įmanoma, aišku, jei partneriai to nori.
Stebėjau 150 porų, kurios susilaukė palikuonių. Du trečdaliai tiriamųjų pripažino, jog pradėjo dažniau pyktis, jausti nusivylimą. Tuomet nutariau išsiaiškinti, ką likęs trečdalis darė kitaip.
Pirmus kelis mėnesius po vaikelio gimimo sutuoktiniai rečiau užsiima seksu ir tai nesunku nuspėti. Tačiau seksas ir toliau išlieka bendro gyvenimo dalimi ir patikimu pasitenkinimo santykiais indikatoriumi. Tėvams būtina rasti laiko seksui bei intymiam artumui.
Adaptacija
Kalbėkite apie tai, kas jums patinka, sakykite, kaip branginate vienas kitą, puoselėkite artumo ritualus – tai taps harmoningų santykių pamatu.
Pirmus mėnesius po gimdymo poros gyvenimas primena emocinius kalnelius. Jauni tėvai jaučia natūralius streso veiksnius: hormonų svyravimus, atsigavimą po gimdymo, nuovargį ir fizinį išsekimą. Nenuostabu, kad seksualinė trauka susilpnėja abiem partneriams – kokia čia gali būti romantika?
Jaunoms mamoms svarbiausia tampa kūdikio priežiūra ir žindymas. Taigi surasti laiko sutuoktiniui tikrai nelengva. Vyrai mokosi būti tėvai. Jie jaučia padidėjusią atsakomybę už šeimos saugumą ir gerovę.
Porai sunku susitaikyti su naujais vaidmenimis. Tačiau santykius vis tiek reikia puoselėti. O tam porai gali padėti juos suartinantys ritualai.
Suartėjimo ritualai
Seksualinio gyvenimo kokybė tiesiogiai priklauso nuo sutuoktinių emocinio artumo. Kai jauni tėvai puoselėja emocionalų ryšį, jiems tai padeda sumažinti stresą, kurį sukelia naujo šeimos nario atsiradimas, ir stimuliuoti aistrą. Kad emocinis ryšys išliktų tamprus, reikia pasistengti abiem partneriams.
Sugalvokite rytinę tvarką, pagal kurią kartu rūpinsitės vaiku: maitinsite jį, žaiste. Išsiaiškinkite, kas patinka jūsų partneriui, ir šias žinias panaudokite ryšiui stiprinti. Suplanuokite neįprastus pasivaikščiojimus arba naują laisvalaikio leidimo būdą savaitgaliais. Sąmoningai praktikuodami ritualus, kasdien stiprinsite emocinį ryšį. O tai stimuliuos seksualinę trauką.
Išsaugokite romantiką
Galiu iš praktikos pasakyti, kad daugeliui porų romantika – tai vakarienė prabangiame restorane, išvykos savaitgaliais ir seksualūs apatiniai. Jauni tėvai turėtų suvokti, kad iš jų nereikalaujamo kažko grandiozinio. Pakanka kasdienių kontaktų: laikytis už rankų, apsikabinti, prisiglausti vienam prie kito. Švelnumo momentai padeda išlaikyti fizinį kontaktą. Norėdami reanimuoti seksualinį gyvenimą, privalote skirti laiko vienas kitam. Kito kelio tiesiog nėra.
Puoselėkite meilę
Jaunos mamos nuolat kontaktuoja su kūdikiu. Todėl vyrų prisilietimų nepasiilgsta. Tačiau meilė turi ne tik fizinę išraišką, pora artumą gali išsakyti ir žodžiais.
Kalbėkite apie tai, kas jums patinka, sakykite, kaip branginate vienas kitą, puoselėkite artumo ritualus – tai taps harmoningų santykių pamatu.
Atminkite – prigesusią seksualinę trauką galima susigrąžinti. Kai partneriai supranta, kaip tai svarbu jų santykiams, jie ima ieškoti galimybių aistrai įžiebti. Daugeliui padeda specialiai seksui nustatomas laikas. Gal suplanuoto sekso idėja ir atrodo kvailai, iš tiesų jis retai kada būna spontaniškas. Poros, kurios tik pradėjo susitikinėti, irgi planuoja intymųjį artumą: renkasi pasimatymui tinkamus rūbus, muziką romantiniam vakarui, perka naujus kvepalus.
Stiprinti santykius padeda pasimatymai be vaiko, rytinis seksas ar glamonės vaikeliui užmigus. Galima dieną vienas kitam siųsti seksualias žinutes. Tai leis su jauduliu laukti vakaro. Specialiai skirdami vienas kitam laiko primenate sau – mes komanda. Tai padeda lengviau įveikti ir kasdienius sunkumus.
Vaikelio gimimas keičia žaidimo taisykles, tačiau neturi nužudyti romantikos. Jauni tėvai, puoselėdami emocinį artumą, sugebės išsaugoti ir seksualinę trauką, nepaisant to, kad jų dieną reguliuoja mažasis šeimos narys.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Birštone – ramybės oazė gamtos apsuptyje
Keletas pastarųjų metų buvo įtempti, kupini streso ir nežinomybės. Siekiant paskatinti atidžiau rūpintis savo emocine sveikata ir padėti atrasti vidinę harmoniją, viename iš kurortinių Lietuvos miestų įrengta speciali vieta meditacijai ir ...
-
Kodėl verta skaityti pasakas vaikams?
„Daugeliui žinoma pasakų skaitymo nauda kognityviniams gebėjimams: ugdomas kritinis mąstymas, plečiamas žodynas, lavinama vaizduotė ir kūrybiškumas. Taip pat pasakų skaitymas padeda gilinti ryšį su vaiku. Vis dėlto pasakos turi i...
-
Muziejuje – prasminga iniciatyva: jei nesudėliosime minčių, mūsų niekas neprivers gyventi2
Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje susibūrė tie, kuriems rūpi psichikos sveikatos gerovė. Norintys buvo kviečiami įsilieti į „Žvelk giliau“ bendruomenę. ...
-
Tyrimas: kas dešimtas Lietuvos senjoras jaučiasi vienišas, gyvena uždarą gyvenimą7
Kas dešimtas 65-erių ir vyresnis Lietuvos gyventojas jaučiasi vienišas, gyvena uždarą gyvenimą, rodo Vilniaus universiteto (VU) mokslininkų tyrimas. ...
-
Ką apie mus pasakoja veido ir kūno kalba7
„Kiekvienas veido plotelis apie mūsų charakterį atskleidžia labai daug“, – teigia veidotyros ir kūno kalbos specialistė, karjeros konsultantė Laura Šukienė. Pasak jos, vien iš nuotraukos galima pasakyti, ar šis ...
-
Ankstyvojo amžiaus vaikų dvikalbis ugdymas: nauda ir iššūkiai2
Dvikalbis ugdymas – kalbinių kompetencijų ugdymas, kuris vyksta dviem ar daugiau kalbomis įvairiuose kontekstuose. Ankstyvojo ugdymo mokyklos „Eureka“ mokytoja Aistė Marija Liubinaitė pateikia dvikalbio ugdymo apibrėžimą, naudą, tėv...
-
Istorija apie išmelstą gyvenimą sūnui ir namuose nutūpusius angelus3
Klaipėdoje yra namai, kuriuose gyvena turbūt koks 1 tūkst. angelų. Net mažiausias iš jų turi didžiausią emocinį krūvį jų šeimininkei Saulei Stakienei. Ypač vienas. „Angelą vėjo varpelį pirkau tada, kai, pasimeldusi prie Au&s...
-
„Skirtingos spalvos“: apie savižudybių prevenciją – su J. Arlauskaite2
Gegužės 28 d. socialinė iniciatyva „Skirtingos spalvos“ kviečia į savižudybių prevencijai skirtą renginį, vyksiantį Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Dešimtoji, jubiliejinė „Skirtingos spalvos“ her...
-
Tėvų pagalba saugiai vaiko kelionei skaitmeninėje erdvėje1
Suaugusieji gerai supranta internete vaikų tykančius pavojus. Vis dėlto daugelis tėvų mieliau renkasi riboti laiką prie ekranų nei pokalbį su vaiku apie galimas grėsmes virtualiojoje erdvėje. Ekspertai dalijasi patarimais, kurie padės rasti tinkam...
-
G. Petrilionienė – apie motyvuojamąsias taupykles ir finansinį raštingumą2
Giedrė Petrilionienė, praktinių dirbtuvių apie finansinį raštingumą tėvams ir vaikams trenerė, sako, kad ir ji pati kadaise nemokėjo protingai elgtis su pinigais. Dabar ši tema aktuali ne tik jai, bet ir visai Petrilionių šeimai....