VGTU nepritaria pasiūlymams dėl universitetų jungimo Pereiti į pagrindinį turinį

VGTU nepritaria pasiūlymams dėl universitetų jungimo

2011-10-17 18:58
VGTU nepritaria pasiūlymams dėl universitetų jungimo
VGTU nepritaria pasiūlymams dėl universitetų jungimo / VGTU nuotr.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) skelbia nepritariantis ekspertų grupės pateiktiems siūlymams dėl universitetų jungimo į du stambius centrus Vilniuje ir Kaune.

Pagal aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo planą pateikusių ekspertų siūlymus, VGTU iki 2015 metų pabaigos būtų sujungtas su Vilniaus universitetu (VU).

VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas tvirtina, kad mechaninis universitetų jungimas sumažins konkurenciją tarp universitetų, o sukurti nekonkurencingi universitetai taps inertiškais, nesugebančiais prisitaikyti prie aukštojo mokslo ir ekonomikos tendencijų.

„Pasaulyje geriausių rezultatų pasiekia valdomo dydžio universitetai - “The Times„ universitetų reitinge pirmų penkių universitetų, iš kurių pirmasis yra Kalifornijos technologijos institutas, studentų skaičius svyruoja nuo 10 iki 20 tūkst., todėl dviejų didelių universitetų sukūrimas prieštarauja vyraujančioms tendencijoms“, - VGTU pranešime spaudai cituojamas rektorius.

„Naikindami savarankiškus technikos universitetus šalyje mes ne tik nesustiprinsime aukštojo mokslo, tačiau ir sumažinsime technologinės plėtros ir inovacijų galimybes Lietuvoje. Pasaulinės ekonomikos proveržiai siejami su technologiniu konkurencingumu, kuris pasiekiamas tik esant stipriems technikos universitetams“, - tvirtina A.Daniūnas.

Trečiadienį Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete pristatytais darbo grupė dėl universitetų optimizavimo siūlymais numatyta Vilniuje ir Kaune palikti po vieną universitetą, palaipsniui visus sujungiant į vieną. Darbo grupės siūlymu, Vilniaus universitetai galėtų būti sujungti iki 2015 metų pabaigos, Kaune - iki 2017 metų pabaigos.

Ekspertų teigimu, palaipsniui jungiant universitetus būtų atsisakoma studijų programų ir fakultetų dubliavimo, mokslo potencialas būtų sutelktas vienoje vietoje, ir taip būtų sukurti tarptautinėje erdvėje konkurencingi universitetai.

Vilniuje siūloma reformą pradėti iki 2012 metų pabaigos Vilniaus pedagoginį universitetą prijungiant prie Vilniaus universiteto (VU), o vėliau iki 2015 metų pabaigos sujungti VU ir Vilniaus Gedimino technikos universitetą.

Ekspertai taip pat teigia, kad Lietuvoje nėra nė vieno universiteto, apimančio visą žinių universalumą ir turinčio tarptautiškumo potencialą, tačiau dalį požymių atitinka VU, KTU, VDU, VGTU.

Darbo grupę dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo premjeras Andrius Kubilius sudarė prieš pusmetį. Švietimo ir mokslo ministerijos ir minimų universitetų atstovai joje nedalyvavo, į grupę buvo įtraukti nepriklausomi teisininkai, verslo konsultantai, vadybininkai, akademinės visuomenės atstovai.

Šiuo metu Lietuvoje yra 14 valstybinių universitetinių aukštųjų mokyklų. Dauguma jų įsikūrusios Vilniuje ir Kaune.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra