Beveik pusė Lietuvos gyventojų sutiktų dirbti už neoficialų atlyginimą Pereiti į pagrindinį turinį

Beveik pusė Lietuvos gyventojų sutiktų dirbti už neoficialų atlyginimą

2012-09-12 16:33
Beveik pusė Lietuvos gyventojų sutiktų dirbti už neoficialų atlyginimą
Beveik pusė Lietuvos gyventojų sutiktų dirbti už neoficialų atlyginimą / Vytauto Petriko nuotr.

47 proc. Lietuvos gyventojų sutiktų dirbti už neoficialų atlyginimą, o 19 proc. jau dirbo, atskleidė naujausias tyrimas.

Tuo metu 31 proc. žmonių teigė, jog nesutiktų dirbti už neoficialų atlyginimą - taip manančiųjų daugiausia buvo tarp pensinio amžiaus gyventojų.

„Ženkliai sumažėjo tų, kurie tikrai nesutiktų dirbti už neoficialų atlyginimą“, - pranešime spaudai teigė tyrimų bendrovės RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.

Praėjusių metų pradžioje tokių, kurie tikrai nesutiktų dirbti neoficialiai, buvo 41 proc.
Vien tik tarp darbingo amžiaus - 15-64 metų - gyventojų už neoficialų atlyginimą teigė sutinkantys dirbti daugiau nei pusė (51 proc.) apklaustųjų. Daugiausiai sutinkančių taip dirbti buvo tarp 25-34 metų amžiaus gyventojų bei turinčių tik vidurinį išsimokslinimą.

21 proc. gyventojų šiemet teigė esantys pasiruošę dirbti bet kokiomis sąlygomis, net jeigu ir visas atlyginimas būtų neoficialus, mokamas „vokelyje“. Dar 26 proc. sutiktų dirbti, jeigu tik dalis atlyginimo būtų „vokelyje“, o kita dalis - oficiali, naujausio tyrimo rezultatus pranešė RAIT. 22 proc. Lietuvos gyventojų neatsakė į klausimą.

Tyrimas atskleidė, kad 19 proc. gyventojų kada nors yra tekę gauti visą ar dalį atlyginimo vokelyje. Panašūs skaičiai buvo ir 2011 metais – 21 proc. Apklausa parodė, kad vyrai, 25-34 metų amžiaus gyventojai, su viduriniu išsimokslinimu, vadovai, įmonės savininkai, darbininkai bei bedarbiai, palyginti su kitomis gyventojų grupėmis, dažniau nurodė, kad jiems yra tekę visą ar dalį atlyginimo gauti vokelyje.

Per pastaruosius 7 mėnesius neoficialiai, visą ar dalį atlyginimo „vokelyje“ teigė gavę 13 proc. apklaustųjų.

RAIT apklausą atliko rugpjūčio 10-23 dienomis, apklausta 1018 nuolatinių gyventojų nuo 15 iki 74 metų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra