Bus vertinamos ekonominės krizės ilgalaikės pasekmės Pereiti į pagrindinį turinį

Bus vertinamos ekonominės krizės ilgalaikės pasekmės

2009-06-18 21:03
Bus vertinamos ekonominės krizės ilgalaikės pasekmės
Bus vertinamos ekonominės krizės ilgalaikės pasekmės / SAM nuotr.

Penktadienį startuoja projektas, kurio tikslas - įvertinti socialinį ekonominės krizės poveikį labiausiai pažeidžiamoms gyventojų grupėms Lietuvoje. Jo metu bus atlikta analizė bei parengtos rekomendacijos dėl trumpalaikių ir ilgalaikių politikos priemonių, kurios padėtų sušvelninti krizės pasekmes jai pasibaigus.

Ši analizė apims skirtingų socialinių ir ekonominių rodiklių analizę, bus aiškinamasi, kokią įtaką skirtingų gyventojų grupių gyvenimo lygiui turi ekonominė krizė šiuo metu ir kokią turės ateityje, atsižvelgiant į žmonių pajamas.

Projektą įgyvendina Socialinės apsaugos ir darbo ministerija su Jungtinių Tautų vystymo programa Lietuvoje, Darbo ir socialinių tyrimu institutu bei Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje.

„Tikimės, kad ši analizė galės būti naudojama kaip svarbus analitinis dokumentas, siekiant paskatinti debatus tarp sprendimų priėmėjų ir surasti tinkamiausias priemones, kurios labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms padėtų užtikrinti normalų pragyvenimo lygį, socialinę apsaugą ekonominio nuosmukio laikotarpiu ir jam pasibaigus“, - kalbėjo socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys.

Jo teigimu, dabartinei pasaulinei ekonominei krizei precedento nėra. Prognozuojama, kad sunkmetis ne tik paveiks labiausiai pažeidžiamas visuomenės grupes, bet ir sukurs naujas socialinės atskirties grupes visuomenėje. Todėl būtina nedelsiant imtis priemonių, kad ne tik išlaikytume esamą socialinės apsaugos lygį, bet ir toliau jį didintume. Ypač svarbu pasirūpinti socialiai pažeidžiamais žmonėmis.

Jungtinių Tautų vystymo programos Lietuvoje vadovės Lyra Jakulevičienės teigimu, panašius ekonominio sunkmečio pasekmių vertinimus atlieka daugelis Europos ir NVS šalių. „Ilgalaikės krizės pasekmės gali būti net svarbesnės ir rimtesnės, nei trumpalaikės, todėl jas būtina identifikuoti kuo skubiau. Nesiimant jokio sprendimo šiandien, ateityje sunkmečio pasekmės gali kainuoti dešimteriopai brangiau“, - įsitikinusi L.Jakulevičienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra