Pereiti į pagrindinį turinį

Ekonomikos komitetas svarstys, ar leisti gyventojams investuoti į vėjo parkus

2023-10-17 07:11

Parlamentinis Ekonomikos komitetas antradienį tęs Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pataisų svarstymą. 

Freepik.com nuotr.

„Mūsų tikslas, kad šis įstatymas apgintų buitinius gaminančius vartotojus. Kad jiems nebūtų to momentinio mokėjimo, vadinamojo „net billing“, – BNS teigė komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius.

Parlamentaras BNS pabrėžė, kad komitetas nusiteikęs buitiniams gaminantiems vartotojams leisti investuoti ir į vėjo parkus, kaip dabar – į saulės.

„Galės dalyvauti ir investuoti ir į vėjo parkus, kaip dabar į saulės parkus. Tai bus naujas dalykas“, – tvirtino K. Starkevičius. 

Mūsų tikslas, kad šis įstatymas apgintų buitinius gaminančius vartotojus. Kad jiems nebūtų to momentinio mokėjimo, vadinamojo „net billing“.

 

Komiteto pirmininko teigimu, siūloma leisti saulės ir vėjo parkų projektus, pradėtus iki naujos įstatymo versijos įsigaliojimo, tęsti nekeičiant taisyklių iki 2031 metų.

Pasak K. Starkevičiaus, komitetas taip pat tikriausiai nepritars Energetinių tyrimų agentūros siūlymui nepriklausomiems elektros tiekėjams kompensuoti nuostolius, patiriamus dėl buitinių gaminančių vartotojų į tinklą tiekiamos ir atgaunamos elektros kainų skirtumų.  

„Per visokias organizacijas didieji tiekėjai priteikė pasiūlymų, kad jiems mes, visi gaminantys vartotojai, jeigu jiems bus nuotolių, kad juos kompensuotume. Kad visiems užkrautų tą naštą.  Jie nepateikė, kur jie tuos nuostolius patiria, o jau nori, kad kompensuotų“, – teigė K. Starkevičius.

Komitetas praėjusį trečiadienį po diskusijų dėl šių kompensacijų klausimo svarstyme padarė pertrauką.  

Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pakeitimais Energetikos ministerija siūlo įmonėms ir gyventojams taikyti skirtingą atsiskaitymą už jų pagamintą ir į tinklą patiektą perteklinę energiją.

Buitinių gaminančių vartotojų, K. Starkevičiaus teigimu, Lietuvoje dabar yra 85 tūkstančiai.  

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų