Pereiti į pagrindinį turinį

Grynųjų „vokeliams“ prasimanydavo už fiktyvius patalpų remontus

2011-07-11 17:01
Grynųjų „vokeliams“ prasimanydavo už fiktyvius patalpų remontus
Grynųjų „vokeliams“ prasimanydavo už fiktyvius patalpų remontus / Vytauto Petriko nuotr.

Drabužiais prekiaujanti Kauno bendrovė per metus 16 darbuotojų išmokėjo beveik 70 tūkst. litų buhalterinėje apskaitoje neužfiksuotų atlyginimų.

 

Drabužių mažmenine prekyba besiverčiančioje bendrovėje operatyvus patikrinimas pradėtas gavus informaciją apie „vokeliuose“ mokamus atlyginimus. Iš daugiau nei 50 tinklo parduotuvėse dirbusių darbuotojų 16 pateikė paaiškinimus raštu mokesčių administratoriui, kuriuose nurodė, kad gavo ne tik dokumentuose užfiksuotą bei išmokėtą, bet ir papildomą neoficialų darbo užmokestį. Paaiškinimuose nurodyta kas, kur ir kada įteikdavo „vokelius“.

Pagal patikrinimui pateiktus buhalterinės apskaitos dokumentus nustatyta, kad mokesčių mokėtojo išlaidas, beveik 280 tūkst.Lt, sudarė nuomojamų patalpų remonto sąnaudos iš kurių didžioji dalis (daugiau nei 155 tūkst.Lt) išmokėta grynaisiais pinigais už paslaugas 5 fiziniams asmenims, įsigijusiems verslo liudijimus.

Pagal buhalterinėje apskaitoje užfiksuotus išmokėjimus už suteiktas paslaugas šie asmenys bendrovei atliko baldų gamybos, remonto ir patalpų remonto paslaugas įvairiuose veiklos vykdymo vietose. Bet patikrinimo metu nustatyta, kad ne visos jų vardu įformintuose dokumentuose nurodytos ūkinės operacijos realiai vyko arba jeigu vyko, tai kitomis aplinkybėmis.

Didžiausios sumos, beveik 90 tūkst.Lt, buvo išmokėtos grynais pinigais vienam 74 metų verslo liudijimą įsigijusiam gyventojui, už bendrovės numojamų patalpų remontą.

Tikrindami bendrovės veiklą mokesčių inspekcijos specialistai atkreipė dėmesį, jog pinigų išmokėjimai iš įmonės kasos, šiam verslo liudijimą įsigijusiam asmeniui, buvo vykdomi per atskaitingus asmenis – direktorių ir vadybininką, ir, kad jo, vienintelio iš visų penkių, buvusi darbovietė nėra susijusi su veikla, kuriai įsigytas verslo liudijimas.

Patikrinimo metu buvo gauta pakankamai duomenų, įrodančių, kad remontas darytas ne visose nurodytose patalpose. Bendrovė negalėjo remontuoti patalpų Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje, nes pagal mokėtojo sudarytas sutartis dėl patalpų nuomos su nuomotojais prekybos centruose jį  buvo galima atlikti tik iš anksto gavus rašytinį sutikimą. Dėl remonto darbų bendrovė į nuomotoją   nesikreipė, o šis, apie vykdytus pakeitimus, jokios informacijos neturėjo. Taip pat už tikrintą laikotarpį bendrovė nepateikė dokumentų, pagal kuriuos būtų galima nustatyti kokiu tikslu ir kokie darbai buvo atlikti bei kokios medžiagos tam sunaudotos. Be to, darbuotojai pateiktuose paaiškinimuose nurodė, kad parduotuvėse minėtu laikotarpiu jokie remonto darbai nebuvo atliekami.

Patikrinimo metu bendrovėje nustatyta ir kitų pažeidimų: prekių tiekimui daugiau nei už 70 tūkst.Lt į dukterinę įmonę Latvijoje nepagrįstai taikytas 0 proc. PVM tarifas, apskaičiuojant apmokestinamąjį pelną į veiklos sąnaudas įtrauktos prekės ir paslaugas naudotas asmeniniams poreikiams tenkinti, buhalterinė apskaita tvarkyta pažeidžiant galiojančius įstatymus. Už nustatytus pažeidimus bendrovė valstybės biudžetui turės sumokėti per 100 tūkst. Litų nesumokėtų mokesčių, delspinigių ir baudų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra