Muitinė nenurodė tikslios tokio sprendimo priežasties. Kinija įprastai nutraukia mėsos importą, kai eksportuojančioje valstybėje pranešama apie gyvulių ligų protrūkius. Lietuva pastaruoju metu nebuvo pateikusi atitinkamos informacijos Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijai (OIE).
Tačiau apie tokį Pekino žingsnį pranešta, kai pirmadienį Jungtinė Karalystė (JK) pranešė prisijungsianti prie JAV ir Australijos ir paremsianti ES iniciatyva Pasaulio prekybos organizacijai (PPO) pateiktą skundą prieš Kiniją dėl Lietuvai taikomo ekonominio spaudimo.
Pasak Europos Komisijos (EK), Lietuvos eksportas į Kiniją gruodį, palyginti su tuo pačiu 2020 metų mėnesiu, sumenko 91 proc.
Vilniuje praėjusiais metais buvo atidaryta Taivano de facto ambasada – tai įsiutino Kiniją, kuri laiko Taivaną nuosava teritorija.
Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Zhao Lijianas atsisakė pateikti detalių apie lietuviškos jautienos importo sustabdymą, tačiau nurodė, kad Lietuva turi ištaisyti savo klaidas. „Lietuva turi pripažinti faktus, ištaisyti savo klaidas ir grįžti į teisingą kelią – laikytis vienos Kinijos politikos“, – pareiškė atstovas.
Taivano užsienio reikalų ministerija pasmerkė pastarąjį Pekino žingsnį ir pavadino jį „vienašališku“, „užgauliojančiu“ ir naujausiu Kinijos mėginimu pakeisti Lietuvos užsienio politiką. „Tvirtai palaikome Lietuvą“, – žurnalistams sakė ministerijos atstovė spaudai Joanne Ou.
Kinija yra didžiausia pasaulyje jautienos importuotoja, tačiau importas iš Lietuvos yra nedidelis. Kinijos muitinės duomenimis, 2021 metais Kinija iš Lietuvos importavo tik 775 tonas jautienos, kai per visus metus iš viso importavo 2,36 mln. tonų šios mėsos.
Tiesdamas pagalbos ranką, Taivanas savo ruožtu išplėtė maisto importo iš Lietuvos apimtis. Pastaruoju metu buvo padidintas lietuviško romo importas. Pirmoji į salą atvykusi šio alkoholinio gėrimo siunta su 1 200 butelių buvo išparduota per mažiau nei valandą.
Naujausi komentarai