Lietuvių verslai – Baltarusijos valdžios akiratyje: gresia sankcijos, net išvarymas

 • Teksto dydis:

Dėl nutrauktos sutarties su „Belaruskalij“, sankcijų gali sulaukti ir Lietuvos verslininkai, valdantys verslus Baltarusijoje, praneša Info diena.

Ar Minsko režimas galėtų taikyti tokias sankcijas, paaiškino Vilniaus pramonės ir verslo asociacijos prezidentas Sigitas Besagirskas.

„Baltarusijos režimas nėra labai stipriai prognozuojamas ir to tikimybė yra. Aišku, jie taip pasielgę visam pasauliui parodys, kad investuoti į Baltarusiją nėra saugu, nes dėl politinių priežasčių Baltarusija gali užkirsti verslui kelią – ne dėl ekonominių, bet dėl politinių priežasčių verslas gali nukentėti. Tai tikrai nepridėtų baltarusiams pliuso, bet taip pasielgti gali“, – sakė S. Besagirskas.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

 

 

S. Besagirskas atskleidė, ko labiausiai bijo Baltarusijoje dirbantys verslininkai.

„Kas jau eina į Baltarusiją, supranta, kad yra daug visokių rizikų, kitokių nei Europos Sąjungoje. Tos rizikos, nežinant tarybinio ar slaviško mentaliteto, yra sunkiai suvaldomos. Tad vien pasiryžimas dirbti Baltarusijoje reiškia, kad įmonė prisiima labai daug rizikų. Bet kokią matome pagrindinę problemą šiandien? Aš kaip tik šnekėjau su baltarusių verslininkais, kurie patys daro verslą Baltarusijoje. Jie sako: mes porą metų matome negatyvią tendenciją, kad Maskva nori paimti Baltarusiją į savo globą, bet paimti ne todėl, kad ji politiškai įdomi, o todėl, kad galėtų perimti baltarusiškus verslus, didžiąsias Baltarusijos įmones – tiek valstybines, tiek privačias“, – teigė Vilniaus pramonės ir verslo asociacijos prezidentas.

Vien pasiryžimas dirbti Baltarusijoje reiškia, kad įmonė prisiima labai daug rizikų.

Esą tai galėtų reikšti ir kad lietuvių verslai galėtų būti išvaryti iš Baltarusijos.

„Blogiausiu scenarijumi gali būti taip, kad lietuvių verslininkams bus sudarytos tokios sąlygos, kad jie turės labai pigiai parduoti savo verslus ir pasitraukti iš rinkos. Baltarusių verslininkai tai šiandien mato kaip realiausią scenarijų, netgi ne kaip planą B“, – kalbėjo pašnekovas.

Baltarusijoje yra apie 600 lietuviško kapitalo įmonių. Dabartinė situacija reiškia, kad tolesnės jų investicijos kurį laiką yra sustojusios, sakė S. Besagirskas.

„Baltarusijoje investicijos iš Europos yra jau kurį laiką sustojusios. Manau, kad viena kita investicija atsiranda, bet jos nėra didelės. Vis tiek Baltarusijoje investicijos daugiausia yra arba vietinės, arba iš Rusijos, nes tai yra labai sudėtinga rinka, labai gerai turi žinoti taisykles, įvertinti visas rizikas, kad galėtum dirbti pelningai. Gal kai kas statosi gamyklą, nes yra pigi mediena ar kitos žaliavos, kiti statosi dėl pigios darbo jėgos, bet nemažai lietuvių, kurie investavę Baltarusijoje, sako, kad antrąkart neinvestuotų, ir tai buvo senokai, prieš trejus ketverius metus, kai dar nebuvo tų problemų. Tai yra tikrai sudėtinga rinka“, – šnekėjo jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klp

Klp portretas
Kada tas nukvakęs nušiurėlis "prezidentas" besagirskas baigs taukšt nesamones.Jis tik vienas per visas medijas svaičioja.Tikras kremliaus ruporas.Nė vienas save gerbiantis ekonomistas jam nepaduotų rankos.Pasidomėkite to valkatos biografija

Agrofiureris

Agrofiureris portretas
Šaunuolis

Anonimas

Anonimas portretas
Baltarusija nepatikima investicijom, o mes, Lietuva, ,,labai patikima,,
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių