– Kiek per pastaruosius metus Lietuvoje padaugėjo milijonierių?
– Per pastaruosius vienerius, 2020–2021 metus padaugėjo 35 milijonieriais arba 7 proc. Dabar yra 501 milijonierius.
– Šiemet tikriausiai mažiau bus milijonierių?
– Taip, Lietuvos ekonomika lėtėja ir milijonierių augimas irgi sumažės. Šiemet skaičiuojama, kad paaugs apie 0,7 proc., kas būtų trys žmonės.
– Kuo multimilijonieriai skiriasi nuo milijonierių?
Per pastaruosius vienerius, 2020–2021 metus padaugėjo 35 milijonieriais.
– Multimilijonierius yra žmogus, kuris turi daugiau nei 5 mln. dolerių turto. Skaičiuojamas visas turtas, taip pat ir nekilnojamas. Milijonierius gali turėti vieną mln. dolerių.
– Kas lėmė multimilijonierių skaičiaus išaugimą?
– Tikriausiai ekonominis netikrumas: akcijų kainos šuoliuoja ir kai kurie žmonės padaro protingas investicijas bei iš to išlošia. Taip pat startuolių augimas. Dabar Lietuvoje turime du vienaragius, kurių vertė yra daugiau nei 1 mlrd. eurų. Tokie startuoliai, tokios investicijos pritraukia žmones ir jie iš to išlošia.
– Turtingų žmonių sritys paprastai būna kompiuterinės technologijos, nekilnojamas turtas. Ar yra dar kokių nors kitų sričių?
– Būtent tai, ką išvardinote. Per pandemiją žmonės ieškojo, kur pasidėti savo pinigus, kad jie nenuvertėtų, jie investavo į nekilnojamąjį turtą. Darbas iš namų skatino investicijas į skaitmenines technologijas.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
– Koks įprastai turtuolių amžius?
– Dauguma žmonių, kurie Lietuvoje yra sukaupę nemažai turto, yra vidutinio amžiaus, nuo maždaug 45 metų iki 55 ar 59 metų.
– Kiek milijonierių yra kitose Baltijos šalyse?
– Estijoje iš visų Baltijos šalių yra daugiausiai, ten yra per 520 milijonierių, nors populiacija ten yra tris kartus mažesnė, o Latvijoje – mažiausiai: 2021 metais buvo 330 multimilijonierių.
– Kaip toliau turtės lietuviai?
– Remiantis prognozėmis, iki 2030 metų Lietuvoje milijonierių turėtų padidėti trečdaliu, tai bus apie 670 žmonių.
– Didėja atskirtis tarp turtingųjų ir mažiau turto turinčiųjų, tiesa?
– Pasaulyje egzistuoja tokia tendencija, kad didėja turto nelygybė. Sparčiausiai augančios ekonominės klasės – daugiausiai ir mažiausiai uždirbanti. Lietuvoje taip pat pastebima panaši tendencija. Ateityje toks turto pasiskirstymas bus išreikštas šiek tiek labiau.
Naujausi komentarai