Vilma Žvinytė, gėlių salono savininkė: "Jie prisega kainą, kad, sakykim, kainavo 8 eurus, o jis paliko 10 eurų, tai mes ir arbatpinigių turim".
Mintis atsiskaityti po durimis gėlių salono savininkei šovė nežinia iš kur, jai buvo aišku tik viena, kad gėlių salonas - ne maisto parduotuvė ir dirbti negalės, todėl reikėjo sprendimo, kur visas supirktas gėles dėti ir bent kažkiek dirbti.
Vilma Žvinytė, gėlių salono savininkė: "Tai buvo spontaniškai ir greitai, ką daryti su tais, kurie kortele - ne. Ne visiem juk patogu kortele atsiskaityti, daug kas mėgsta ir grynais".
Nuo pirmos karantino dienos verslininkė visas gėles iš parduotuvės išnešė už durų, pristatė suvenyrų - jei kam norėtųsi prie puokštės pridėti - ir taip, visiškai pasitikėdama klientu, jau antrą mėnesį dirba. Gėlių verslas neklesti, bet ir nemerdi. Juolab dauguma atsiskaito pavedimu. Panašiai sukasi ir kiti Pasvalio verslininkai. Kad nereikėtų grynųjų - jie rodo į lauko zoną išneštą ir pririštą kortelės skaitytuvą. Įprastai salono vadovė į darbą ateina trumpam, susirinkti čekių, paruošti gėlių - prekybą seka per vaizdo kamerą. Ir jeigu kam nesiseka kortele atsiskaityti - pirkėjui padeda telefonu.
Giedrė Balaitienė, gėlių salono vadovė: "Esu palikusi savo telefono numerį ir laukiu skambučių visos dienos metu, įsijungiu kamerą ir tiesiog žmonėms bendrom jėgom padedu atsiskaityti".
Pasak gėlių pardavėjų, pirmąją karantino savaitę beveik visai niekas gėlių nepirko, bet karantinui ilgėjant - gėlių prekyba ėmė judėti. Prekeivių pastebėjimu, namuose likę vyrai perka gėles irgi namuose dirbančioms žmonoms. Tai daro be progos.
Naujausi komentarai