„Iš tikrųjų pastarosios trys savaitės, kai prasidėjęs aktyvus augalų vegetacijos periodas, augalų žydėjimas, tikrai nusiaubė kai kuriuos sodus. Ir čia be valstybės pagalbos tie ūkiai gali apskritai neišgyventi, todėl šiandien yra svarstoma, kokį instrumentą pasitelkti – ar užtenka savivaldybės ekstremalios situacijos, ar kažkokios tarpinės regioninės, ar vis tik nacionalinės“, – antradienį žurnalistams kalbėjo ministras pirmininkas.
Pasak jo, sprendimą dėl ekstremaliosios situacijos paskelbimo Vyriausybė turėtų priimti iki kito jos posėdžio.
„Iki rytojaus Vyriausybės posėdžio mes jau turėsime atsakymą, ką reikia daryti. O tada, kai įsijungia kompensacinis mechanizamas, kaip jį paskirstyt, čia jau vėlesnio laikotarpio klausimas“, – nurodė G. Paluckas.
„Jeigu pagal teisinį reguliavimą bus vienintelis būdas skelbti pagal nacionalinę krizę, tokiu atveju tai ir bus padaryta“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad ŽŪM antradienį pranešė svarstanti skelbti Lietuvoje ekstremaliąją situaciją dėl šių metų balandį ir gegužę šalnų sukeltų padarinių augalams.
„Atsižvelgiant į iš savivaldybių gautą informaciją apie šalnos pažeistus ar sunaikintus augalus bei tai, kad dvi savivaldybės (Lazdijų rajono ir Vilkaviškio rajono) jau paskelbė savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją, Žemės ūkio ministerija inicijuoja tolesnius veiksmus nacionaliniu lygmeniu – siūlo skelbti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją“, – pranešime cituojama ministerija.
Savo ruožtu žemės ūkio ministras Ignas Hofmanas kreipėsi į Europos Komisiją, (EK) prašydamas imtis veiksmų, suteikiant išskirtinę pagalbą iš Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio rezervo nuo šalnų nukentėjusiems ūkininkams.
Praėjusią savaitę ministras teigė, kad nuostolius įvertinę sodininkai ir uogų augintojai šiemet prarado daugiau nei 70 proc. savo derliaus.
Naujausi komentarai