Vyriausybė su išlygomis pritaria prezidento siūlymui dėl viešųjų pirkimų reformos Pereiti į pagrindinį turinį

Vyriausybė su išlygomis pritaria prezidento siūlymui dėl viešųjų pirkimų reformos

2020-10-14 12:38
BNS inf.

Vyriausybė trečiadienį su išlygomis pritarė prezidento Gitano Nausėdos iniciatyvai reformuoti viešųjų pirkimų sistemą, tačiau siekia palikti daugiau teisių Ministrų kabinetui dėl centralizavimo modelio.

Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / I. Gelūno / Fotobanko nuotr.

Vyriausybė taip pat siūlo žemesnę kartelę, kada būtų galima vykdyti neskelbiamą mažos vertės pirkimą.

„Po visų diskusijų, ir su Prezidentūra, ir su socialiniais partneriais – savivaldybių asociacija, mes manome, kad atsižvelgus į šią Vyriausybės išvadą visi siūlomi tikslai būtų pasiekti, viešųjų pirkimų reguliavimas būtų aiškesnis, lankstesnis ir nuoseklesnis“, – Vyriausybės pasitarime kalbėjo ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis.

Vyriausybės išvadą dar planuojama patvirtinti ministrų kabineto posėdyje.

Prezidentas G. Nausėda siūlė nuo 10 tūkst. eurų iki 30 tūkst. eurų padidinti ribą, iki kurios galima vykdyti neskelbiamą mažos vertės pirkimą, o sutarčių žodžiu ribą didinti nuo 3 tūkst. iki 10 tūkst. eurų.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija siūlo neskelbiamiems viešiesiems pirkimams numatyti 15 tūkst. eurų ribą.

„Siekiant smulkiajam ir vidutiniam verslui sudaryti sąlygas konkuruoti ir naujiems tiekėjams patekti lengviau į viešųjų pirkimų rinką, siūlome mažinti pasiūlytą sutarties vertės ribą, kai galima neskelbti apie pirkimą, nuo 30 tūkst. eurų iki 15 tūkst. eurų, o šiuo metu šita riba yra 10 tūkst. eurų“, – argumentavo M. Skuodis.

Ministerija išsakė paramą prezidento idėjai centralizuoti viešuosius pirkimus, tačiau teigia, kad Vyriausybė turi turėti teisę pasirinkti centralizavimo modelį ir nuspręsti dėl sektorinių centrinių perkančiųjų organizacijų steigimo.

„Vyriausybė čia yra atitinkamus sprendimus jau priėmusi, kaip ji mato savo lygmens viešųjų pirkimų vykdymą“, – sako M. Skuodis.

Vyriausybė iš esmės pritarė Prezidentūros siūlymui, kad Viešųjų pirkimų tarnyba ikiteismine tvarka nagrinėtų ginčus tarp tiekėjų ir perkančiųjų organizacijų, tačiau kartu pasiūlė nustatyti mokesčio už ginčo nagrinėjimą dydį, kad šia tvarka nebūtų piktnaudžiaujama.

Prezidentūra teigia, kad didinant centralizuotos viešųjų pirkimų veiklos mastą ir skatinant profesionalių centrinių perkančiųjų organizacijų tinklo sukūrimą kasmet būtų galima sutaupyti bent pusę milijardo eurų.

Prezidento inicijuotos Viešųjų pirkimų įstatymo pataisos Seimui pristatytos birželį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų