Slidinėjimo centrų asociacija, vienijanti įstaigas Vilniuje, Anykščiuose, Ignalinoje, Klaipėdos, Plungės, Šilalės rajonuose, pirmadienį pranešė pateikusi prašymą Vyriausybei „skubos tvarka svarstyti slidinėjimo centrų veiklos ribojimų panaikinimą“.
Pasak asociacijos, iš viešosios erdvės nesunku matyti, kad iškritus gausesniam sniegui pastarosiomis dienomis žmonės masiškai būriuojasi slidinėti viešose vietose, parkuose, ant kalvų, o čia yra sunku užtikrinti saugią aplinką, kad neplistų koronavirusas.
„Tuo metu po atviru dangumi veikiantys slidinėjimo centrai, galintys užtikrinti visas reikiamas saugumo priemonės tam, kad virusas neplistų, negali veikti dėl Vyriausybės taikomų veiklos ribojimų. Slidinėjimas nuo kalnų kaip ir šiuo metu leidžiamas bėgiojimas parke, važinėjimas dviračiu, slidinėjimas lygumų slidėmis ir pan. yra individualus sportas, jo metu nevyksta nei fizinis, nei artimas kontaktas. Todėl būtina skubos tvarka spręsti dėl slidinėjimo centrų veiklos atnaujinimo“, – pabrėžia asociacija.
Slidinėjimas nuo kalnų kaip ir šiuo metu leidžiamas bėgiojimas parke, važinėjimas dviračiu, slidinėjimas lygumų slidėmis ir pan. yra individualus sportas, jo metu nevyksta nei fizinis, nei artimas kontaktas.
Kreipimesi akcentuojama, kad kaimyninėse ir kitose užsienio šalyse šiuo metu slidinėjimo centrai veikia taikydami išankstines rezervacijas, klientų skaičiaus ribojimą – būtent tokių priemonių ketinama laikytis ir Lietuvoje.
Slidinėjimo centrai žada įsileisti tik iš anksto konkrečiam laikui užsiregistravusius klientus, viena rezervacija būtų leidžiama užsisakyti tik du bilietus, o pats maksimalus slidinėjimo laikas truktų ne ilgiau nei dvi valandos. Vienam slidinėtojui žadama užtikrinti 100–150 kvadratinių metrų plotą, išlaikyti minimalų trijų–penkių metrų atstumą tarp slidininkų, o tarp besikeliančių keltuvais – didesnį nei dešimties metrų. Slidinėjimo įranga taip pat nebūtų nuomojama, o bilietai būtų parduodami per langelį iš lauko arba lauke esančiose savitarnos kasose.
Kaip ir iki šiol, visi privalėtų dėvėti veidą dengiančias kaukes, o pažeidimai būtų fiksuojami ir vaizdo kameromis, nesilaikantieji taisyklių nedelsiant šalinami iš trasų.
Sveikatos apsaugos ministerija BNS artimiausiu metu žadėjo įvertinti centrų siūlymą ir pateikti atsakymą.
Kreipimesi į Vyriausybę taip pat pabrėžiama, kad šalies slidinėjimo centrai neturi uždarų keltuvų, čia, priešingai nei slidinėjimo kurortuose užsienyje, žmonės atvyksta trumpam laikui savo automobiliais, neveikia ir kavinės, viešbučiai.
„Šalyse, kuriose veikla buvo draudžiama anksčiau, šiuo metu ruošiamasi ją atnaujinti. Tai patvirtina, kad slidinėjimo centrų veikla neprisideda prie viruso plitimo. Atvirkščiai, slidinėjimo centrų veikla padeda žmonėms nesirinkti nekontroliuojamose ir nepritaikytose viešosiose vietose bei stipriai prisideda prie šiuo metu visiems žmonėms labai reikalingo fizinio aktyvumo poreikio“, – tvirtina asociacija.
Slidinėjimo centrai atkreipia dėmesį, kad jie veiklą dėl Lietuvos klimato sąlygų gali vykdyti labai trumpai ir gautas pajamas naudoja visus kalendorinius metus darbuotojų, infrastruktūros išlaikymui, mokesčiams ir t.t.
„Slidinėjimo centrų veiklos atnaujinimas prisidėtų prie slidinėjimo centrų finansinių sunkumų mažinimo bei valstybės finansinės pagalbos slidinėjimo centrams mažinimo“, – sakoma asociacijos rašte.
Siekiant suvaldyti koronavirusą, lapkričio pradžioje įvestas karantino režimas gruodžio viduryje sugriežtintas ir pratęstas iki sausio 31 dienos. Jo metu uždarytos daugelis parduotuvių, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose.
Naujausi komentarai