Banko „Snoras“ grupė įsigis 100 proc. bendrovės „Finasta įmonių finansai” akcijų. Pastaroji valdo banką „Finasta“, to paties pavadinimo finansų maklerių įmonę bei bendroves „Invalda turto valdymas“ ir „Invalda Asset Management Latvia“.
„Šis žingsnis – tai natūrali „Snoro“ grupės plėtra siekiant sutvirtinti pozicijas visuose bankininkystės sektoriuose. Bankas pirmauja mažmeninėje bankininkystėje, pastaraisiais metais įsitvirtino verslo bankininkystėje, o įsigijus finansinę grupę „Finasta“, bus sustiprintos pozicijos investicijų valdymo ir privačios bankininkystės srityse. „Finasta“ yra šios srities lyderė, todėl neabejojame, kad mūsų sandoris taps iššūkiu kitiems finansų rinkos dalyviams”, – sakė „Snoro“ prezidentas Raimondas Baranauskas.
Jo teigimu, dviejų bankų pajėgų suvienijimas šalies finansų istorijoje - precedento neturintis įvykis, kuris dar kartą patvirtina, jog „Snoras“, ne vieną kartą pirmasis šalies rinkoje įgyvendinęs novatoriškus sprendimus, ir toliau lieka vienu pažangiausių savo srityje.
Po sandorio „Snoro“ grupės valdomų investicinių fondų vertė išaugs net keturiolika kartų ir viršys 150 mln. litų. Klientams banko grupė siūlys 16 investicinių fondų, iš kurių 9 bus perimti iš „Invalda“ grupės, taip pat 8 pensijų fondus, kurių paslaugų bankas iki šiol neteikė.
"Bendrovės „Invalda“ finansų sektoriaus įmonės yra vienos iš savo srities lyderių, turi stiprią komandą, didelę ir kokybišką klientų bazę, todėl neabejojame šio sandorio sėkme. Mūsų parduodamas verslas yra geras ilgalaikėje perspektyvoje, tačiau šiame sektoriuje reikalingos nemažos investicijos, kurių „Invalda“ šiuo metu nėra pasiruošusi didinti. Tai paskutinis stambus sandoris, atliekamas siekiant stabilizuoti „Invalda“ grupės veiklą. Galime konstatuoti, kad dabar „Invalda“ adaptavosi prie pokyčių ir yra pasirengusi veiklai esamoje ekonominėje situacijoje“, – verslo pardavimo priežastis dėstė bendrovės „Invalda“ valdybos pirmininkas Vytautas Bučas.
Kada įsigalios šis susijungimo sandoris paaiškės gavus patvirtinimus iš finansų rinkos kontrolės institucijų – Lietuvos banko, Vertybinių popierių komisijos, Konkurencijos tarnybos, bei Latvijos finansų priežiūros tarnybos ir konkurencijos tarnybos.
Naujausi komentarai