Įvarčiai kaip futbolo aikštėje, stalo teniso reakcija bei greitis ir šachmatų turnyro strategija. Būtent taip galima apibūdinti Lietuvoje populiarėjantį stalo futbolą. Tiesa, vis dažniau šį žaidimą galima išmėginti IT ar kitų kūrybos industrijoje besisukančių įmonių laisvalaikio zonose.
Vyrauja sportinis azartas ir konkurencija
Stalo futbolo viesulas į lietuviškus barus ir net biurus įsiveržė visai neseniai. Vos prieš penketą metų pradėtas populiarinti grupės entuziastų, jis gana greitai išplito jaunimo mėgiamose pasilinksminimo vietose. Nauja ir neišbandyta laisvalaikio forma sulaukė išskirtinio jaunimo susidomėjimo, o pramogą sportiniu interesu pavertė azartas, konkurencinė atmosfera ir daugelis kitų stalo futbolo dedamųjų, reikalaujančių iš žaidėjų psichologijos žinių, greičio, savikontrolės ir greitos reakcijos. Profesionalus sporto komentatorius Nerijus Kesminas sako, kad tarp futbolo ir stalo futbolo yra vienas esminis panašumas - tai azartas ir noras laimėti. „Skirtumas tik tas, kad žaisdamas stalo futbolą kojos neišsisuksi, blogiausiu atveju - pasitempsi riešą“, – šmaikštauja sporto žurnalistas.
Šis žaidimas toks įtraukiantis, kad stalo futbolo kovas pirmą kartą baruose ar kavinėse išmėginę žaidėjai neretai įsitraukia į žaidimą ir pradeda treniruotis rimtesniems turnyrams bei čempionatams. „Tai labai intensyvus žaidimas, kur sėkmę lemia šaltas protas, sumanumas bei susižaidimas su porininku. Nuo pirmos kovos minutės žaidėjus lydi sportinis azartas, išliekantis viso žaidimo metu“ – sako vienas iš stalo futbolo pradininkų, „Foosin“ įkūrėjas Simonas Jakubauskas.
Formuoja įmonės kultūrą
Neformalios darbo aplinkos lyderių – Silicio slėnio kompanijų – padiktuotas modelis, kai darbe skiriama atskira erdvė poilsiui, Lietuvoje itin mėgiamas kūrybos ir IT kompanijų. „Ne paslaptis, kad įmonių kultūra formuojasi renginių, kavos pertraukėlių ar kitų užsiėmimų metu, kuomet žmonės bendrauja ir užsiima bendra veikla. Neformali aplinka padeda darbuotojams realizuoti save, spręsti darbines problemas, generuoti naujas idėjas“, – sako „Personalo sprendimų“ vadovė Neringa Sabeckienė. Tarp tokių įmonių svarbu paminėti „Google“ kompaniją, kuri darbuotojams siūlo atsipūsti prie stalo futbolo, amerikietiškojo biliardo stalų, tinklinio aikštelėse, žaidžiant įvairius vaizdo žaidimus ar atsipalaiduoti sporto salėse.
Laisvalaikio zoną su stalo futbolu biure įsirengę BigBox.lt darbuotojai bene kasdien varžosi tarpusavyje pertraukėlių metu ar palaiko savo kolegas: „Žaidimo metu mes tampame viena komanda, nesvarbu kas žaidžia – pardavimų vadybininkas ar direktorius. Po to, lengviau įveikti bendravimo barjerus, diskutuoti ar išsakyti savo nuomonę“, – pasakoja elektroninės parduotuvės BIGBOX.LT vadovas Gytis Breikštas.
Elektroninio verslo ir programavimo paslaugas teikiančios NFQ vadovas Darius Lebedzinskas priduria, kad prie žaidimo stalo darbuotojai jaučiasi įmonės dalimi, jie yra įtraukiami į įmonės kultūrą, bendravimą. „Tai ypač naudinga IT srityje, kur kiekvienas darbuotojas dirba savo erdvėje ir, jei neturi bendrų projektų, greičiausiai nepažįsta netoliese sėdinčių bendradarbių“, - sako D. Lebedzinskas.
Kūno ir proto mankšta
Sveikatos specialistai vienbalsiai kalba apie tai, kad dirbant kompiuteriu būtina daryti trumpas pertraukėles. Dar geriau, jei šios pertraukėlės yra fiziškai aktyvios ir atpalaiduojančios nuo dienos darbų įtampos. O štai Kanzaso universiteto studentai stalo futbolo naudą darbo vietoje tyrė kiek kitokiu aspektu. Tyrimo metu buvo atskleista, kad darbuotojų veiklos rezultatai pagerėjo, kai jie pradėjo mėgautis aktyviomis ir suburiančiomis pertraukėlėmis. Stalo futbolas suteikia galimybę pailsėti protui ar net sugeneruoti daugiau idėjų. Tai įrodo BigBox.lt pavyzdys, kuomet prie stalo futbolo besivaržantiems darbuotojams gimė mintis vartuose išbandyti didžiausių technologijų gamintojų „Apple“ ir „Samsung“ planšečių stiprumą.
Naujausi komentarai