Bendrovės valdybos pirmininkas Arvydas Avulis portalui teigė, kad pagrindinė nekvietimo į atranką priežastis yra tai, jog grupės struktūroje buvo įmonių, anksčiau veikusių Rusijoje ir Baltarusijoje. Tačiau, anot „Hanner“ vadovo, iš Rusijos pasitraukta dar 2021 m., bet išregistravimo procedūros šioje šalyje nėra paprastos.
Pasak VŽ, praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerija (KAM) nurodė, kad „kvietimus dalyvauti konkurse gavo tik įmonės, kurios atitinka griežtus nacionalinio saugumo reikalavimus bei specifinius verslo kriterijus“.
Portalo teigimu, „Hanner“ kaip ir NT plėtros bendrovė „Darnu Group“ buvo laikomos Rūdninkų karinio miestelio atrankos favoritėmis.
Tačiau „Darnu Group“ taip pat patvirtino, kad taip pat nebuvo pakviesta teikti pasiūlymo, motyvuojant jos vienos akcininkių įmonės „MG grupė“ pripažinimo kalta vadinamojoje politinės korupcijos byloje.
Kaip VŽ anksčiau patvirtino krašto apsaugos viceministrė Orijana Mašalė, į privataus partnerio atranką buvo pakviesta 12 įmonių, viena atsisakė dalyvauti, o 3 neatitiko reikalavimų.
ELTA primena, kad Berlynas 2022 metų vasarą įsipareigojo Lietuvoje dislokuoti brigados dydžio karinį vienetą. Iš viso į Lietuvą ketinama perkelti apie 5 tūkst. Vokietijos brigados karių ir civilių. Dalis jų atvyks su savo šeimomis.
Planuojama, kad iki 2026 metų į Lietuvą bus perkelta didžioji brigados dalis. Vokietijos gynybos ministro Boriso Pistoriuso teigimu, pilną operacinį pajėgumą brigada įgis 2027 metais.
Naujausi komentarai