BAB banko „Snoras“ bankroto administratorius pradeda dar vieno banko paskolų portfelio pardavimo procesą – iki vasario 25 dienos laukiama pirminių investuotojų pasiūlymų įsigyti 172,9 mln. eurų vertės kreditorinių reikalavimų paketą. Paketas, suskirstytas į 7 atskiras reikalavimo teisių grupes, administratoriaus sprendimu gali būti parduodamas ir atskiromis dalimis.
Didžiausią portfelio dalį sudaro 149,9 mln. eurų vertės 15 neužtikrintų paskolų, išduotų užsienio jurisdikcijose registruotiems juridiniams asmenis. Likusioje portfelio dalyje yra tiek užtikrintų, tiek neužtikrintų turtu paskolų verslui ir mažmeniniams klientams.
„Šis portfelis sudarytas iš paskolų, kurios dėl vienokių ar kitokių priežasčių nepakliuvo nei į pagrindinio portfelio, nei į vadinamojo Kaimanų portfelio pardavimo rėmus. Tos priežastys labai įvairios – nuo specifinio skolininkų statuso iki paskolų dydžio. Be to, dalis paskolų priklauso banko dukterinei įmonei UAB „Snoras distressed assets“, – sakė „Snoro“ bankroto administratorius Gintaras Adomonis.
2015 metų gruodžio 2 dieną buvo užbaigtas pagrindinio „Snoro“ paskolų portfelio pardavimo procesas. Šis portfelis buvo parduotas už ne mažesnę nei kreditorių komiteto nustatytą 169 685 000 eurų sumą. Paskolos parduotos UAB „Baltijos kredito sprendimai“ (BKS) – Lietuvoje registruotai įmonei, kuri už paskolų portfelį pasiūlė didžiausią kainą. Paskolų portfelio įsigijimą finansavo tarptautinių investuotojų konsorciumas, kurį sudaro Liuksemburge registruoti investicijų fondai ir „Deutsche Bank AG“.
2015 metų rugsėjį bankroto administratorius pradėjo atskirą vadinamojo Kaimanų portfelio pardavimo procesą, tačiau dėl sudėtingos situacijos Rusijoje, pardavimas kol kas įšaldytas. Šį portfelį sudaro šešiolika 139,8 mln. eurų vertės paskolų, užtikrintų Rusijoje esančiu nekilnojamuoju turtu. Buvę banko vadovai šias paskolas buvo perkėlę į Kaimanų ir Didžiosios Britanijos Mergelių salose registruotus fondus, tačiau bankroto administratoriaus komandai šią schemą pavyko išnarplioti ir įsipareigojimus grąžinti į „Snorą“.
„Snoro“ banko veikla Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu buvo sustabdyta 2011 metų lapkričio 16 dieną, lapkričio 24 dieną Lietuvos bankas kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, o bankroto byla „Snorui“ buvo iškelta 2011 metų gruodžio 7 dieną.
Naujausi komentarai