- Ūla Klimaševska, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Teisėsaugai tiriant galimą buvusio rėmimo platformos „Contribee“ vadovo Gedimino Ratkevičiaus lėšų pasisavinimą iš platforma besinaudojančių kūrėjų, „Laisvės TV“ vadovas Andrius Tapinas atmeta įtarimus, kad šią viešąją įstaigą valdanti bendrovė „Laisvės Media Group“ turėjo planų kurti alternatyvią sutelktinio finansavimo platformą.
„Ne, tikrai nekursim. Kažkada buvo tokia sąmokslo teorija sukurta, kad dabar arba „Laisvės TV“ (...), ar „Laisvės Media Group“, ar bet kokia kita mūsų įmonė (susikurs – ELTA) kažkokią sistemą ir tada pradės iš „Contribee“ pritraukinėti klientus“, – Eltos laidoje „Verslo požiūris“ antradienį sakė A. Tapinas.
Savo feisbuko paskyroje A. Tapinas rašė, kad, sužinojęs apie įmonėje „Contribee“ vykstančius galimai neskaidrius procesus, svarstė galimybes „Laisvės TV“ valdančiai „Laisvės Media Group“ išpirkti įmonės akcijas. Visgi, kaip pridūrė visuomenininkas, sulaukus „Contribee“ valdybos pirmininkės įtarimų, kad toks A. Tapino žingsnis atrodo kaip „prisidėjimas prie įmonės veiklos perėmimo“, „Laisvės Media Group“ tokių ketinimų atsisakė.
„Laisvės TV“ vienintelis interesas buvo išvengti finansinių nuostolių ir ieškoti sprendimų, kaip „Contribee“ konfliktas gali būti išspręstas ir įmonės veikla tęsiama skaidriai ir aiškiai“, – rašė visuomenininkas.
„Vis dėlto aš manau, kad patikima, tvariai dirbanti tokia sistema tikrai labai brangiai kainuoja. Ir jeigu tu neplanuoji daryti verslo, turbūt čia yra nepagrįstos investicijos“, – antradienį tikino A. Tapinas.
Po žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos apie prokuratūros atliekamus tyrimus, susijusius su „Contribee“, iš platformos šią savaitę paskelbė besitraukianti žurnalisčių Ritos Miliūtės ir Birutės Davidonytės įkurta platforma „Redakcija“, tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“, turinį apie kriminalus kuriantis Dailius Dargis.
„Yra platformos, kurios veikia, mes jas tikriname. (...) Tiesiog reikia diversifikuoti savo rėmėjus, kurti turinį ir grąžinti juos atgal – ar į „Laisvės TV“, ar į „Redakciją“, ar į „Sieną“, ar pas Dailių Dargį, ar kitur“, – kalbėjo „Laisvės TV“ įkūrėjas.
Kaip pridūrė visuomenininkas, pati „Laisvės TV“ nusprendė paramos veiklai rinkimą diversifikuoti ir ateityje tai daryti dviejose platformose.
„Atsitiko situacija, kai vienas žmogus iš principo paėmė įkaitais visą sistemą ir padarė tikrai nemažų nuostolių, kuriuos reikės išsilaižyti. Bet situacija, manau, ekosistemoje bus išspręsta, išsilaižysime ir dirbsime toliau“, – pažymėjo visuomenininkas.
Atsitiko situacija, kai vienas žmogus iš principo paėmė įkaitais visą sistemą ir padarė tikrai nemažų nuostolių.
Prokuratūrai vykdant su sutelktinio finansavimo platforma „Contribee“ susijusį tyrimą, generalinė prokurorė Nida Grunskienė antradienį žurnalistams Seime taip pat sakė, kad įtarimai kol kas niekam nėra pareikšti.
Pirmadienį tinklaraštininkas Skirmantas Malinauskas paskelbė, kad buvęs bendrovės direktorius Gediminas Ratkevičius iš platforma besinaudojančios nevyriausybinės organizacijos „Blue/Yellow“ sąskaitos pasisavino daugiau nei 130 tūkst. eurų.
Kaip nurodė pati organizacija, tam tikros sumos trūkumas sąskaitoje metų pradžioje pastebėtas buvo, tačiau, pasikreipus į „Contribee“, lėšos buvo sugrąžintos, tad organizacija nuostolių nepatyrė.
Kaip skelbė naujienų portalas „Delfi“, įmonės direktorius Adrijus Jakučionis platforma besinaudojančius kūrėjus laišku informavimo apie buvusio vadovo Gedimino Ratkevičiaus atleidimo aplinkybes. Teigta, kad vienas „Contribee“ akcininkų buvo atleistas iš pareigų, nes su įmone sudarė paskolos sutartį.
Pats G. Ratkevičius apie planus parduoti turimas platformos „Contribee“ akcijas paskelbė antradienį, kartu jis prisiėmė visišką atsakomybę už įmonėje susidariusią situaciją. Leidimo parduoti akcijas G. Ratkevičius ketina prašyti rugpjūčio 21 d. vyksiančiame visuotiniame „Contribee“ akcininkų susirinkime.
A. Jakučionio teigimu, praeityje „Contribee“ taip pat laiku neteikė finansinių deklaracijų. Kaip portalui nurodė Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), mokestinė bendrovės nepriemoka siekia 73 tūkst. eurų. Šių metų birželio pabaigoje įmonė buvo skolinga „Sodrai“ 3,2 tūkst. eurų, o rugpjūčio 8 dieną skola tesiekė 6 eurus.
Finansines ataskaitas Registrų centrui „Contribee“ paskutinį kartą teikė už 2021 metus, tuomet įmonės nuostoliai siekė daugiau nei 51 tūkst. eurų, pajamos sudarė 26,9 tūkst. eurų.
Anot portalo, „Contribee“ turi 13 akcininkų: 31,5 proc. priklauso A. Jakučioniui, 30,34 proc. – G. Ratkevičiui, 16 proc. – Mantui Michalauskui, įkūrusiems įmonę 2020 metais. Dar 10,5 proc. bendrovės akcijų turi „Antrasis koinvestavimo fondas“, likusias – smulkesni investuotojai.
Lietuvos kūrėjai į „Contribee“ vis labiau ėmė pereiti 2022 metais, kai prasidėjus karui Ukrainoje jos konkurentė amerikietiška platforma „Patreon“ neleido Ukrainos kariams pervesti paramos.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Teismas: SPIS sistemą atnaujinusi „Proit“ turi likti nepatikimų tiekėjų sąraše
Socialinių paslaugų informacinę sistemą (SPIS) modernizavusi programinės įrangos kūrimo bendrovė „Proit“ turi likti nepatikimų tiekėjų sąraše, nusprendė teismas. ...
-
Seimas nepritarė, kad neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams reikėtų mokėti algas1
Seimas nepritarė siūlymui savanoriškais pagrindais neatlygintinai dirbantiems neetatiniams aplinkos inspektoriams mokėti atlyginimą. ...
-
Stilingo rudens atradimai kartu su „Mega“
Ką vilkėti? Kuo avėti? Kaip puoštis? Tokių klausimų įsibėgėjant rudeniui vis dažniau sulaukia mados kūrėjai ir stilistai. Šį rudenį žalią šviesą jie dega individualizmui ir rudenišką įvaizdį kviečia kurti mados b...
-
Pigios prekės, brangios klaidos: sukčiai nusitaikė į žymų prekinį ženklą
Apgaulės schemos per socialinius tinklus jau seniai tapo įprastu reiškiniu, tačiau pastaruoju metu jų skaičius gerokai išaugo. Į sukčių pinkles pakliuvo ir populiarus prekinis ženklas „Topo Centras“. ...
-
„Philip Morris“: nuo Lietuvos institucijų požiūrio priklauso, kas laukia Klaipėdos fabriko2
Pirmasis nepriklausomos Lietuvos užsienio investuotojas svarsto pasitraukimo galimybę, tačiau mūsų šalį vis dar vertina kaip strateginę partnerę. ...
-
Kosmoso startuolis „Astrolight“ pateko į antrąjį NATO gynybos inovacijų akceleratoriaus etapą
Lietuvos kosmoso startuolis „Astrolight“ pateko į antrąjį NATO gynybos inovacijų akceleratoriaus DIANA etapą – įmonė, atrinkta tarp 10 geriausių NATO šalių inovatorių, sulauks iki 300 tūkst. eurų siekiančių investicijų. ...
-
Teismas netrukus atvers „BaltCap“ ir „Olympic Casino“ bei Š. Stepukonio bylą11
Teismams galutinai nutarus, kad ginčas turi būti nagrinėjamas Lietuvoje, Vilniaus apygardos teismas netrukus atvers investicijų bendrovės „BaltCap“ infrastruktūros fondo įmonių bylą, kurioje jos prašo iš Šarūno Stepuk...
-
„Proit“ nutraukia beveik įgyvendintą SPIS atnaujinimo sutartį su SADM1
Programinės įrangos kūrimo bendrovė „Proit“ pirmadienį pranešė nutraukianti vieno milijono eurų vertės socialinių paslaugų informacinės sistemos (SPIS) modernizavimo sutartį su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ne...
-
Uždaroma durų ir langų gamykla Klaipėdoje: atleidžiami visi 32 darbuotojai11
Likviduojama metalinių durų ir langų gamybos įmonė „Vitral“ atleidžia visus 32 darbuotojus. Apie tai Klaipėdos bendrovė informavo Užimtumo tarnybą. ...
-
Paaiškėjo, kas projektuos naują LRT pastatą už 1 mln. eurų1
Naują Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) būstinę už 1,04 mln. eurų (su PVM) projektuos Lietuvos ir Suomijos įmonė „Architektūros linija“ – jos projektas „6 kiemai“ laimėjo architektūrinio konkurso projektavimo etapą, ...