Pirmauja „Volkswagen“
Kinijos gamintojų transporto priemonės sudaro kol kas tik šiek tiek daugiau nei 1 proc. viso Lietuvos elektromobilių parko.
Vokiškų elektromobilių dalis per pastaruosius šešis mėnesius padidėjo nuo 35 proc., iki beveik 37 proc. Tarp populiariausių – „Volkswagen“ (3 949 vnt.), BMW (2 658 vnt.), „Mercedes-Benz“ (2 090 vnt.), „Audi“ (1 799 vnt.)
Japonijoje ir JAV pagamintų elektromobilių nors ir nežymiai, bet sumažėjo – nuo 18 proc. iki 16 proc. Toliau rikiuojasi Pietų Korėja (8 proc.), Švedija (7 proc.), Prancūzija (5 proc.).
Kinijoje pagamintų elektromobilių skaičius per pusmetį ūgtelėjo 63 proc., nors mūsų šalyje kinų įmonių atstovybės buvo atidarytos tik šiemet. Daugiausia Lietuvoje registruota DFSK, MG, BYD, LYNK&CO modelių.
Paklausūs ir naudoti
„Regitros“ paslaugų valdymo ir vystymo departamento direktoriaus Tautvydo Paliulio teigimu, šalyje per metus lengvųjų elektromobilių rinka paaugo 52 proc. Elektrinės transporto priemonės šiandien Lietuvoje sudaro apie 2 proc. viso automobilių parko.
„Jei tokia tendencija išliks ir ateinančius penkerius metus, elektromobiliai 2030 m. sudarys daugiau nei 15 proc. visų transporto priemonių“, – sakė T. Paliulis.
Elektrinės transporto priemonės Lietuvoje sudaro apie 2 proc. viso automobilių parko.
Su lyderiu „Volkswagen“ sėkmingai konkuruoja „Tesla“ (antra vieta). Iš pirmo trejeto šį pusmetį buvo išstumtas „Nissan“, savo poziciją pagerino „Volvo“ (ketvirta vieta). Septinta – „Toyota“, devintoje vietoje – „Hyundai“, dešimtojoje – „Skoda“.
Lyginant šių ir 2024 m. sausio–liepos duomenis, naujų elektromobilių registracijų skaičius šoktelėjo net 85 proc., o naudotų elektrinių transporto priemonių – 40 proc.
„Plug-in“ proveržis
Mūsų šalyje ilgokai didžiąją dalį sudarė grynieji elektromobiliai, tačiau 2024 m. jų dalis ėmė mažėti, o iš išorės įkraunamų („plug-in“) elektromobilių daugėjo.
Šiuo metu Lietuvoje yra registruoti 18 963 grynieji ir 16 132 „plug-in“ elektromobiliai.
Daugėja ne vien elektromobilių, bet ir kitų elektrinių transporto priemonių. 2022 m. liepą Lietuvoje buvo registruoti 434 elektriniai autobusai, 189 krovinius gabenančios transporto priemonės ir 1 960 mopedai ir lengvieji keturračiai. Per trejus metus elektrinių autobusų padaugėjo 56 proc., krovininių transporto priemonių – 230 proc., o elektrinių mopedų ir keturračių – 119 proc.
Elektromobiliai populiarūs ne vien tarp fizinių asmenų (21 tūkst. vnt.), bet ir tarp juridinių (40 proc. visų elektrinių transporto priemonių, arba 14 tūkst. vnt.).
Daugiausiai elektromobilių turi 36–45 metų amžiaus asmenys.
Naujausi komentarai