Pereiti į pagrindinį turinį

Transporto lengvatų įstatymo pataisos: moksleiviai laukia mažesnių kainų

2022-05-29 07:00
BNS inf.

Seimas jau pritarė Transporto lengvatų įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma 50 proc. lengvata vienkartiniam arba terminuotam vardiniam važiavimo tarpmiestiniais autobusais ir traukiniais bilietui visiems mokiniams.

Statistika: tyrimų duomenimis, 80 proc. 7–12 klasių moksleivių naudojasi viešuoju transportu.
Statistika: tyrimų duomenimis, 80 proc. 7–12 klasių moksleivių naudojasi viešuoju transportu. / Vilmanto Raupelio nuotr.

Įstatymo pataisa perduota svarstyti šalies Vyriausybei, kuri pateiks išvadas dėl lengvatos kompensavimo galimybių iš šalies biudžeto.

„Ikimokyklinio amžiaus vaikai važiuoja nemokamai, 7–10 metų vaikai turi galimybę įsigyti bilietą už pusę kainos, tačiau paskui lengvata dingsta, kol paauglys nepradeda lankyti profesinės mokyklos ar universiteto. Tai socialiai neteisinga“, – pabrėžė pataisas pasiūlęs Seimo narys Mindaugas Skritulskas.

Lietuvos keleivių vežimo asociacija (LKVA) padėjo suskaičiuoti, kiek lėšų iš valstybės biudžeto reikėtų įstatymo pataisai įgyvendinti.

Per metus transporto lengvatai kompensuoti iš šalies biudžeto reikėtų maždaug 2–2,5 mln. eurų.

„Šiuo metu šalyje yra apie 320 tūkst. vaikų, kuriems būtų taikoma lengvata. Moksleivių sąjungos atlikti tyrimai rodo, kad 80 proc. 7–12 klasių moksleivių naudojasi viešuoju transportu, 30 proc. bent kartą per mėnesį važiuoja tolimojo susisiekimo maršrutų autobusais. Įvertinę šiuos duomenis suskaičiavome, kad per metus transporto lengvatai kompensuoti iš šalies biudžeto reikėtų maždaug 2–2,5 mln. eurų. Jei perpus sumažėjus bilieto kainai daugiau moksleivių rinksis keleivinį transportą, ši suma gali didėti”, – sakė LKVA prezidentas Gintaras Nakutis.

Vis dėlto, pasak jo, ne mažiau už papildomas išlaidas iš biudžeto reikšmingi ir ekologijos, skatinimo naudotis viešuoju transportu klausimai.

„Žengiant žaliojo kurso keliu, vis garsiau kalbama apie būtinybę populiarinti viešąjį transportą. Skatinimo juo naudotis būdų gali būti įvairių, vienas jų – lengvata moksleiviams važiuoti tolimojo susisiekimo autobusais ar traukiniais. Kai mokiniai pradeda naudotis viešuoju transportu nuo mažumės, galima tikėtis, kad ir suaugę dažniau rinksis ne nuosavus automobilius, o autobusus, troleibusus ar traukinius. Tai tarsi ilgalaikė investicija į mūsų visų tvaresnę ateitį”, – įsitikinęs LKVA prezidentas.

Remiantis įstatymo pataisa, 50 proc. nuolaida važiuoti tolimojo susisiekimo autobusais negaliotų pilnamečiams asmenims, kurie mokosi pagal suaugusiųjų pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra