Žymiausią italų rašytojo ir žurnalisto Carlo Colodi (1920 – 1980) pasaką „Čipolino nuotykiai“ (scenarijaus autorius – Titas Laucius) režisuoja Šarūnas Datenis, „Lėlės“ teatro žiūrovams pažįstamas iš spektaklių „Kaime nėra WI-FI“, „Pinokis“, „Čia buvo / čia nėra“ ir kt. Jam, kaip ir ankstesniuose jo darbuose, talkina dailininkas Antanas Dubra ir kompozitorius Vytautas Leistrumas. Spektaklyje vaidina: Karolis Algimantas Butvidas, Erika Gaidauskaitė, Šarūnas Gedvilas, Lijana Muštašvili, Imantas Precas, Dainius Tarutis.
Nuo pat pradžių „Čipoliną“ persekiojo didžiuliai iššūkiai. Pirmiausia, spektaklis buvo planuojamas Didžiajai „Lėlės“ salei. Nespėjus pabaigti remonto darbų, kūrėjai sumąstė jį perkelti į skirtingas teatro erdves ir pakeičiant beveik visą spektaklio koncepciją sukurti nuotykį-ekskursiją, kurios metu vaikai kartu su spektaklio aktoriais galėtų vaikščioti po įvairiausius teatro užkaborius ir koridorius, Antano Dubros paverstus žiauriojo Pomidoro valdomu pasauliu. „Besistengdamas apgyvendinti kuo daugiau teatro erdvių, Pomidoro pasaulį bandžiau sukurti tokį, kuriame vaikams būtų bloga gyventi: židinyje dega vaikų knygos, kavinėje yra tik pomidorų sultys, o jeigu jau yra tortas, tai pagamintas iš silkių ir panašiai. Pats C. Colodi, kurdamas pasakas vaikams, naudodavo daug priešpriešų, kaip, pavyzdžiui, šiuo atveju – poliltika ir daržovės…“ – pasakoja dailininkas A. Dubra.
Pavasarį, numatytą premjeros dieną, teatrui žiūrovų taip ir neteko išvysti dėl pasaulį užklupusios pandemijos. Tad kūrėjams savo sumanymą teko pergalvoti dar kartą. Prisitaikant prie sudėtingų aplinkybių, spektaklis žiūrovus pasieks dviem etapais. Jau nuo birželio 26 d. visą vasarą bus galima žiūrėti virtualų spektaklio „Čipolinas“ variantą. Spektaklis filmuojamas vaikams gerai pažįstamu kompiuterinių žaidimų principu, kuomet kamera yra lyg žiūrovo akys. Taip vaikai, saugiai sėdėdami namuose, visą vasarą galės klajoti po Čipolino pasauliui pritaikytas teatro erdves ir kartu su drąsiais kovotojais – svogūnėliu Čipolinu ir jo draugais – pajausti išsilaisvinimo iš priespaudos ir neteisybės skonį. Kaip teigia režisierius Š. Datenis: „Šiuo spektakliu norime paskatinti vaikus mąstyti savo galva ir šiek tiek maištauti. Suvokti, kad gyvename demokratiškoje valstybėje ir neprivalome aklai vykdyti to, kas mums pasakyta. Turime teisę kelti klausimus, dalintis savo idėjomis ir prieštarauti valdžios sprendimams. Juk iš esmės viskas yra labai trapu: užtenka kokio nors vieno dalyko ir staiga tu –nebe laisvas, demokratijos nebėra...Tad reikia būti budriam.“
Pasak spektaklio kompozitoriaus V. Leistrumo, šiame spektaklyje vyrauja humoro prisodrinta estetika: „Čipolino“ personažai bei įvykiai yra ryškūs, o istorija konstruojama epinio veiksmo filmo būdu, tačiau tai yra savotiška tokio žanro parodija, tad ir muzika bei garso efektai kuria humoro prisotintą garso takelį. Iš tiesų su režisieriumi Šarūnu Dateniu nemažai prisijuokėme studijoje, berašydami dainas, tad tikiuosi, kad šypsena persismelks ir žiūrovams. Taip pat viliuosi, kad per humoro prizmę publika suvoks ir gilesnes kūrinyje plėtojamas temas.“
Tuo pačiu kompozitorius, kaip, beje, ir kiti kūrėjai džiaugiasi artima ir gerai pažįstama kūrybine komanda: „Labai džiaugiuosi jau nusistovėjusia mūsų kūrybine trijule. Su režisierium Š. Dateniu ir dailininku A. Dubra visuomet surandame bendrą vardiklį, ir tarp rimtų dalykų, apie kuriuos kalbame kūriniuose, yra apsčiai vietos humorui. Ypač smagu, kad šįkart komanda pasipildė ir vaizdo režisieriumi Tomu Jokūboniu – su juo jau esame pažįstami, kartu sukūrėme Solo Ansamblio vaizdo klipą „Neturėjom dainos“. Taip pat dirbome su talentingu dramaturgu Titu Lauciumi, o prie šviesų ir jų programavimo kap visuomet dirbo Vytautas Novickas.“
Virtualų spektaklį „Čipolinas“ galima pamatyti nuo birželio 26 d. Informacijos ieškokite www.teatraslele.lt puslapyje.
Naujausi komentarai