Pereiti į pagrindinį turinį

Išlaidoms sumažinti – kompiuterio programos

2008-11-25 09:00
Išlaidoms sumažinti – kompiuterio programos
Išlaidoms sumažinti – kompiuterio programos / Roko Medonio nuotr. Paprasčiau: vietoj užrašų knygelės ir daugybės čekių duomenis galima tiesiog suvesti į kompiuterį.

Ar žinote, kiek dabar turite pinigų? O kiek turėsite mėnesio gale? Žmonėms, įpratusiems naudotis namų buhalterijos sistemomis, į tokius klausimus atsakyti sekasi kur kas lengviau.

Naudotis gali kiekvienas

"Įpratau naudotis viena iš šių sistemų prieš kelerius metus, kai dar buvau studentas ir pragyventi tekdavo iš gerokai kuklesnių pajamų. Dabar tai gal nebūtina, tačiau įpratimas turi įtakos: suvedu savo išlaidas ir pajamas ir galiu aiškiai matyti, kaip ir kur juda mano pinigai", – pasakojo Audrius Šniukšta, jau kelerius metus duomenis apie savo pinigus nuolat suvedantis į kompiuterio programą.

Norintiems registruoti savo pinigų srautus, programų pasirinkimas gana didelis. Užtenka turėti kompiuterį ir internetą, paieškos sistemoje įvesti "namų buhalteris" ir tuomet jau galima rinktis priimtiniausią variantą.

Programų principas panašus: į skirtingas skiltis suvedate išlaidas (už šilumą, elektrą, maistą, drabužius) ir pajamas. Bet kuriuo metu galite pasižiūrėti, kam išleidžiate daugiausia pinigų ir ko būtų galima atsisakyti. Kaip naudotis programomis – kiekviena iš jų gana smulkiai aprašyta.

Stebina išlaidos smulkmenoms

"Po pirmo mėnesio pamačiusi, kiek išleidžiu visokiems niekučiams, buvau truputį šokiruota. Dabar prieš ką nors pirkdama mąstau, ar man nebus gėda, kokiems daiktams švaistau pinigus, – juokėsi Inga Dobrovolskė.  – Man patinka, kad programoje www.kurdingopinigai.lt viskas gana paprasta. Be to, įrašus galima daryti telefonu, taip taupau laiką."

Ši namų buhalterijos sistema taip pat siūlo daug kitų patogių dalykų. Kas dieną joje galima matyti informaciją apie parduotuvių akcijas ar nuolaidas, galima įvesti biudžetą išlaidų rūšims – tada sistema įspės, jei kuriai nors šį mėnesį išleisite per daug pinigų. Taip pat yra kalendorius, kuriame įvedus priminimus, sistema gali elektroniniu paštu įspėti, kad atėjo metas susimokėti mokesčius arba, pavyzdžiui, apsilankyti pas odontologą.

"Žinoma, išlaidas būtų galima skaičiuoti tiesiog suvedant duomenis į programą "Excel", tačiau tuomet reiktų papildomai galvoti, vargti, kaip viską padaryti, susisteminti, o specialiose programose viskas daroma už tave. Tereikia retkarčiais porai minučių prisėsti prie kompiuterio ir tada jau galima išmesti visus nereikalingus čekius", – kalbėjo A.Šniukšta.

"Be tokios sistemos sunku sekti pinigų srautus. Neatrodo, kad galima išleisti tiek daug pinigų tam tikros kategorijos dalykams. Nors sistema naudojuosi tik mėnesį, pastebėjau, kur dingsta mano pinigai ir kad tikrai dar galima taupyti, – sakė kitas namų buhalterijos sistemos naudotojas Vaidas Lungis. – Kol kas dar praėjo per mažai laiko, kad galėčiau pasigirti sutaupęs, bet jau matau, kaip galėsiu perskirstyti savo išlaidas." Čekius jis įprato nuolat kaupti kišenėje, o atradęs laisvą minutę duomenis suveda į kompiuterį.

Su bankais nebendradarbiauja

Tinklaraštininkas Džiugas Paršonis išbandė keletą siūlomų namų buhalterijos programų, tačiau tobulos dar nerado. "Programos iš užsienio patogesnės, bet nepritaikytos mūsų mokesčiams, valiutai, visai sistemai. Didžiausias lietuviškų programų trūkumas – nėra sąsajų su banku, pavyzdžiui, kaip Jungtinėse Valstijose, todėl viską tenka suvesti ranka. Jei ne tai – lietuviškos programos tikrai gana geros ir turėtų padėti taupyti drausmingiems ir kantriems žmonėms, netingintiems suvesti duomenų", – šypsojosi jis.

Vienas iš svetainės "Kur dingo pinigai" autorių Kęstutis Morkūnas sakė, kad bendradarbiauti su bankais jie kol kas neplanuoja: "Nesu girdėjęs, kad Lietuvos bankai siūlytų kokią nors panašią galimybę. Be to, nesu linkęs prašyti asmeninių duomenų iš lankytojų, juolab kokios nors bankinės informacijos."

Lietuviškos namų buhalterijos sistemos

"Namų buhalteris 2000", http://rem-blog.net. Paprasta, patogi naudoti. Nemokama. Įvedus skolas, pajamas ir išlaidas gali automatiškai apskaičiuoti mėnesio likutį.

"Butas", http://butas.e-fabrikas.lt/. Už priedus, reikalingus, kad normaliai veiktų, reikia mokėti 50 litų.Trūksta lietuviško raidyno, sunkiau naudotis.

http://www.balansas.lt/. Paprasta naudoti, tačiau nėra jokių papildomų palengvinančių funkcijų. Nemokama.

http://www.kurdingopinigai.lt. Paprasta, nuolat atnaujinama, galima įvesti duomenis internetu ir telefonu. Nemokama.



Nuomonės

Valstybės tarnautoja Nijolė

Nerenku čekių ir nevedu namų buhalterijos. Kartais apsiskaičiuoju, bet sistemos neturiu. Esu bandžiusi vesti sąskaitas, bet tai pernelyg sunku kiekvieną čekiuką registruoti. Tačiau jei viskas keisis, gal reikės pradėti skaičiuoti. Manau, tai padėtų, būtum pats sau administratorius.

Barmenas Linas

Nevedu buhalterijos, nesusidomėjau, kažkaip man to nereikia. Gal padėtų taupyti, bet aš kažkaip ir be to sugebu kontroliuoti savo išlaidas, žinau, kiek galiu sau leisti.

Moksleivė Milda

Šiek tiek pasiskaičiuoju išlaidas, bet kiekvieną dieną neseku. Čekius išsaugau nebent, jei manau, kad reikės garantijos. Didelius pirkinius numatau iš anksto. Smulkmenų nenorėčiau registruoti. Gal tai kiek padėtų taupyti, bet turbūt daugiau nervintis tektų. Tiesiog reikia žinoti, kiek turi pinigų, ir neviršyti galimybių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų