Pereiti į pagrindinį turinį

Kaunas 2012: nuo auksinės mergaitės triumfo iki pleškančių bažnyčių

2012-12-31 12:15
Kaunas 2012: nuo auksinės mergaitės triumfo iki pleškančių bažnyčių
Kaunas 2012: nuo auksinės mergaitės triumfo iki pleškančių bažnyčių / Fotodiena/Robertas Dačkus

Iki 2012-ųjų pabaigos liko visai nedaug. „Kauno diena“ apžvelgia, ką šiemet rašėme pirmuosiuose puslapiuose ir apie ką kalbėjo kauniečiai. Tai tik maža dalis įvykių, kurie vertė miestiečius džiaugtis ar verkti, piktintis valdininkų elgesiu ar juoktis iš jų sprendimų.

Antrankiai: sausio 16 d. pakeliui į darbą Specialiųjų tyrimų tarnyba sulaikė vicemerą Kęstutį Kriščiūną. Kalbėta apie milijoninę korupciją, tačiau galiausiai paaiškėjo, kad aukšto rango politikas įkliuvo dėl kelių tūkstančių litų vertės automobilio remonto, naujų padangų ir statybinių medžiagų. Byla perduota teismui, tačiau dar nepradėta nagrinėti iš esmės.

Klasika: sausio 13-ąją „Žalgirio“ arenoje susirinkę daugiau nei 6 tūkst. klausytojų išvydo vieno garsiausių pasaulio dirigentų Valerijaus Gergijevo ir Marijos teatro orkesto pasirodymą. Prieš koncertą tylos minute buvo pagerbtos Sausio 13-osios aukos.

Ugnis: kovo 25-ąją Šilainių vieno daugiabučio gyventojai įsiminė ilgam. Degančiu fakelu virtęs vaikinas, pro balkoną iš septinto aukšto šokinėjantys žmonės, išgelbėtas kūdikis. Ugniagesiai konstatavo, kad butas buvo padegtas tyčia, o policija netruko sulaikyti ir daugumą įtariamųjų padegėjų.

Tragedija: balandžio 6-ąją Kauno klinikinėje ligoninėje, kaip įtariama, sumaišius vaistus, mirė 11 mėnesių kūdikis. Įtarimai pareikšti 30 metų stažą turinčiai slaugytojai.

Linksmybės: Kauno politikai šiemet išgarsėjo ne tik įvairiomis intrigomis ar nuveiktais darbais. Kai kuriuose miesto tarybos posėdžiuose buvo galima pasijusti tarsi atsidūrus kokio nors naujo salono atidaryme, kur moterys vyrų dėmesį bando patraukti giliomis iškirptėmis, trumpais sijonais ir aukštakulniais. Šiame fronte šiemet ypač pasižymėjo advokatė Aušra Ručienė.

Vėjas: gegužės 27 d. šalia Kauno nukrito dvylika pramogautojų skraidinęs oro balionas. Laimei, aukų pavyko išvengti, tačiau po šio įvykių susirūpinta tokių skrydžių saugumu.

Serija: gegužės 9 d. Paštuvoje supleškėjo Šv.Barboros bažnyčia. Tai buvo kraupių išpuolių prieš bažnyčia pradžia. Rugsėjo 24 d. buvo pasikėsinta padegti Kulautuvos Švč.Mergelės Marijos bažnyčią. Savo tikslą padegėjas pasiekė spalio 4 d. Dėl abiejų bažnyčių padegimo prisipažinusiam Raudondvario gyventojui 31 metų Dariui Burneikiui paskirta stacionari psichiatrinė ekspertizė.

Šturmas: 240 pareigūnų, klykianti mergaitė – tokį vaizdą gegužės 17 d. ankstų rytą išvydome Garliavoje, Klonio gatvėje. Nors šis įvykis pakraupino daugelį, kaip ir buvo galima prognozuoti, po oficialių tyrimų paskelbta, kad pareigūnai veikė teisėtai.

Triumfas: gegužės 13 d. „Žalgirio“ krepšininkai, savo priešininkams iš Vilniaus nepalikę jokių vilčių, vėl tapo Lietuvos krepšinio lygos čempionais. „Krepšinio sostinė yra Kaune, ir niekam taurės mes neatituosime“, – keldamas čempionų trofėjų sakė „Žalgirio“ savininkas Vladimiras Romanovas.

Auksas: apie penkiolikametę kaunietę Rūtą Meilutytę šiemet prabilo visas pasaulis. Po Londono olimpiadoje iškovoto aukso medalio, sekė ne mažiau svaiginamas pasirodymas pasaulio plaukimo čempionate: du aukso ir vienas sidabro medalis. Kauniečiai auksinės mergaitės garbei Laisvės alėjoje pasodino liepaitę.

Ojektas: „Žalgirio“ arena tapo didžiausiu Kauno traukos tašku. Tai patvirtino ir rugpjūtis surengtas arenos vienų metų gimtadienis. Per metus arenoje surengta daugiau nei 140 renginių. Nors prieš atidarymą prognozuota, kad per pirmus metus joje turėtų apsilankyti apie 300 tūkst. lankytojų, šis skaičius buvo viršytas kelis kartus.

Drama: rugpjūčio 8 d. iš Vilijampolės vaikų darželio dingo penkiametė. Įtampa truko pusę paros, kol paaiškėjo, kad tai nebuvo pagrobimas, o vienas senolis tiesiog sumaišė vaikus. Po šio įvykio buvo sugriežtinta vaikų pasiėmimo iš darželių tvarka. Penkiametės mama Giedrė J. pasakojo, kad po šio įvykio dukra užsisklendė savyje, todėl šiemet daugiau į vaikų darželį mažametė nėjo.

Ruduo: lapkritį Kauno oro uostas ištuštėjo. Iš dvidešimt skrydžių teliko vos penki. „Merdime“, – taip savo padėtį apibūdino čia dirbantys verslininkai, kurie su viltimi laukia pavasario, kai žadama, jog skrudžių padaugės. Jeigu jie vėl klerkų iš sostinės nebus pervilioti į Vilniaus oro uostą.

Netektis: lapkričio 21 d. Anapilin iškeliavo Kauno garbės pilietis, Ringo džentelmenu vadintas Algirdas Šocikas. „Jis užgeso tyliai ir ramiai. Mirė kaip tikras vyras, koks ir buvo visą gyvenimą“, – apie paskutines akimirkas, praleistas su tėvu, pasakojo Gintautas Šocikas.

Supleškėjo: lapkričio 29 d. supleškėjo šalia greitkelio veikęs „Bajorkiemio“ restoranas. Šis gaisras sukėlė pagrįstų įtarimų, nes pastatai iki pavasario turėjo būti įteisinti arba nugriauti. Turtas buvo įkeistas bankus. Tad iškart pasigirdo kalbų, kad kažkam ugnis galėjo sukelti džiaugsmą. Atsakymų dar teks palaukti, nes tyrimas tęsiasi.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų