Lazdynų baseiną viešąja įstaiga pavertusi miesto savivaldybė tikisi jo remontui gauti ES paramos. Lazdynų baseinas antrą kvėpavimą įgytų tik pritraukus milijonines investicijas.
Keičia statusą
Sostinės savivaldybės vadovai pasirengė žengti pirmą žingsnį gelbėdami griūvantį Lazdynų laisvalaikio centrą. Savivaldybė didžiausią miesto baseiną tvarkyti pradės keisdama įstaigos juridinį statusą.
Norėdama prisivilioti ES struktūrinių fondų pinigus savivaldybė likviduoja uždarąją akcinę bendrovę Lazdynų laisvalaikio centrą ir steigia Lazdynų baseino viešąją įstaigą. Iki šiol 100 proc. Lazdynų laisvalaikio centro akcijų priklausė savivaldybei.
Miesto tarnybos sprendimu savivaldybė jau paskyrė laikinąją centro likvidatorę, kuriai per mėnesį mokės 1,5 tūkst. litų algą. Ji darbus turi spėti atlikti per šešis mėnesius.
Centrui priklausantį nekilnojamąjį turtą, likusį likvidavus bendrovę, ketinama įregistruoti Vilniaus miesto savivaldybės vardu, visus darbuotojus žadama perkelti į naujai įsteigtą ne pelno siekiančią organizaciją.
Lazdynų baseino direktoriaus pareigas laikinai eis dabartinis centro vadovas Arturas Praniauskas. Savivaldybės dokumentuose rašoma, kad konkurso būdu vėliau bus paskirtas viešosios įstaigos direktorius, jam bus nustatyta ne didesnė kaip 3,5 tūkst. litų mėnesinė alga.
Savivaldybė yra pasirengusi sumokėti 100 tūkst. litų steigiamąjį įnašą, numatytą viešosios įstaigos steigimo akte.
Lazdynų laisvalaikio centro likvidavimo ir viešosios įstaigos Lazdynų baseino steigimo procedūrų įgyvendinimo terminas – iki šių metų rugsėjo 1 d.
Įstaiga ir toliau bus pavaldi miesto savivaldybės tarybai.
Suplanuotos investicijos
Norint Lazdynų baseiną paversti tinkama vieta sportininkams treniruotis ir vilniečiams pramogauti, prireiks ne vieno milijono litų. Prieš metus atlikta rekonstrukcija buvo tik kosmetinė arba, galima sakyti, buvo pašalinti pavojų lankytojų sveikatai ir gyvybei kėlę defektai.
Be to, niekam ne paslaptis, kad vilniečiai baseino būklę vertina neigiamai ir vengia jame lankytis.
Baseino direktorius A.Praniauskas skaičiavo, kad investicijos į baseino rekonstrukciją galėtų siekti maždaug 10 mln. litų, o su visais mokesčiais suma išaugtų ir iki 12–13 mln. litų.
Akivaizdu, kad savivaldybės iždui tokios investicijos vargiai būtų pakeliamos, todėl tikimasi pritraukti lėšų iš ES paramos fondų.
„Miesto biudžetas kone minusinis, tad savivaldybė tikrai negalės pati finansuoti remonto. Juridinį statusą pakeisti todėl ir reikia, kad būtų galima tikėtis gauti ES paramą. Tam tinkančių programų yra, tai aplinkos apsaugos, visuomeninės reikšmės pastatų finansavimo“, – svarstė A.Praniauskas. Jis atvirai sakė, kad kol kas taip pat nėra ir potencialių privačių investuotojų, tačiau atlikus visus reikiamus reorganizacijos žingsnius bus galima pradėti jų ieškoti.
Kiauros sienos
Kiekvienais metais Lazdynų baseinas už šildymą, vandenį ir elektrą sumoka maždaug 400–500 mln. litų mokesčių. Išlaidos galėtų būti mažesnės, jei pastatą pavyktų tinkamai renovuoti.
„Buvo atliktas šilumos pralaidumo tyrimas. Situacija tikrai nėra gera, šiluma iškeliauja pro visus galus, taip dirbti labai neekonomiška. Po renovacijos mokesčių mokėti tektų gerokai mažiau“, – kalbėjo pašnekovas.
Tiesa, per praėjusius metus situacija baseino patalpose kiek pagerėjo: atliekant remontą buvo tinkamai įrengtos dušinės, sutvarkytos kitos būtinos patalpos. Tačiau kapitalinis remontas vis dar būtinas.
Praėjusių metų rudenį į žmonių pilną baseiną nukrito masyvus lubų šviestuvas. Laimė, lankytojai tąkart nenukentėjo.
A.Praniausko teigimu, vidutiniškai baseine nuolat lankosi 7–8 tūkst. vilniečių.
Treniruojasi žvaigždės
Didžiausiame Vilniuje Lazdynų baseine nuolat treniruojasi maždaug 700 sportininkų. Tarp jų yra ir Lietuvos sporto žvaigždžių: penkiakovininkai Justinas Kinderis, Andrejus Zadneprovskis, Edvinas Krungolcas. Taip pat treniravosi ir į Rusiją sportuoti dabar išvykusi šios sporto šakos atstovė Donata Rimšaitė.
Lazdynų baseine treniruotes rengia ir šalies plaukikai, vandensvydininkai, šuolininkai į vandenį.
Didžiausias Lazdynų baseino pranašumas – sportinis 50 m ilgio, 8 takų baseinas. Tokio ilgio baseinas sostinėje tėra vienas. Tai taip pat vienintelis visoje Lietuvoje baseinas, turintis 10 metrų aukščio šuolių į vandenį bokštą.
Taip pat čia veikia įvairių sporto klubų ir būrelių. Lazdynų laisvalaikio centre įsikūrusios atletikos sporto salės, kiokušin karatė klubas, Vilniaus vandens sporto mokykla, aerobikos klubas, nardymo klubas.
Avarinė būklė
2010 m. Lazdynų baseinas buvo pripažintas avarinės būklės ir netinkamas naudoti. Tuomet miesto valdžia atliko remontą už 180 tūkst. litų. Baseino pastato avarinė būklė likviduota ir jis pripažintas tinkamu naudoti.
Lazdynų baseinas buvo pastatytas 1980 m.
Naujausi komentarai