Ministerijų kvartalo vietoje bus atliekami žvalgomieji archeologiniai tyrimai

  • Teksto dydis:

Vilniuje, A. Goštauto gatvėje, planuojamo įkurti ministerijų kvartalo teritorijoje bus atliekami žvalgomieji archeologiniai tyrimai.

Turto bankas ketvirtadienį pranešė dėl to pasirašęs sutartį su įmone „Akiračiai“.

Planuojamos konversijos teritorijoje buvo įsikūrusi istorinė totorių bendruomenė, čia veikė mečetė, šalia jos būta kapinių.

Žvalgomieji archeologiniai tyrimai bus atliekami visoje A. Goštauto administracinio kvartalo teritorijoje. Jų metu bus surenkami pradiniai duomenys apie galimai šioje teritorijoje esančius archeologinio paveldo objektus. Sutartinių darbų vertė – 15 tūkst. eurų be pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

„Valstybė turi moralinį įsipareigojimą įamžinti istorinės totorių bendruomenės palikimą, kuris brutaliai sunaikintas sovietmečiu. Taip pat norime būti tikri, kad dar iki statybų darbų pradžios būtų atlikti visi reikalingi tyrimai ir veiksmai, jei būtų aptikta radinių“, – sakė Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Valstybė turi moralinį įsipareigojimą įamžinti istorinės totorių bendruomenės palikimą, kuris brutaliai sunaikintas sovietmečiu.

Žvalgomuosius archeologinius tyrimus ketinama atlikti vėliausiai iki liepos pabaigos. Po jų paaiškės, ar reikalingi detalūs archeologiniai tyrimai.

Manoma, kad šioje vietoje kūrėsi pirmieji į Lietuvą atvykę totoriai – viena seniausių tautinių mažumų Lietuvoje. Istoriniai duomenys rodo, kad toje vietoje, kur šiuo metu stovi A. Goštauto g. 11 numeriu pažymėti pastatai, prieš 60 metų stovėjo totorių mečetė, aplink ją buvo senosios totorių kapinės. Visa tai buvo sunaikinta sovietmečiu, pradėjus institutų pastatų statybas.

Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos vadovo Motiejaus Jakubausko teigimu, galimas dalykas, kad dalyje A. Goštauto administracinio kvartalo teritorijos yra iki šiol išlikę palaidojimų ar palaikų fragmentų, todėl prieš šios teritorijos rekonstrukcijos darbus būtina atlikti istorinius ir archeologinius tyrimus, jei būtų aptikta palaikų, juos perlaidoti, o šios vietos atminimą išsaugoti.

Iš viso ministerijų miestelio projektas yra padalintas į šešis vystymo etapus, pirmąjį ketinama baigti 2025 metais.

Įgyvendinus pirmojo pastato kapitalinį remontą, į jį būtų perkeliamos trys ministerijos – Žemės ūkio, Susisiekimo ir Sveikatos apsaugos. Atlaisvinus ministerijų patalpas miesto centre ir jas pardavus, tikimasi gauti per 40 mln. eurų pajamų. Iš šių lėšų būtų finansuojamas pirmasis projekto etapas ir užsitikrinamas finansavimas kitam etapui.

Šiuo metu rengiamos sąlygos kvartalo urbanistiniam-architektūriniam konkursui, po jo paaiškės, kaip konkrečiai atrodys ministerijų miestelis.

Sausį Vyriausybė pritarė beveik 170 mln. eurų preliminarios vertės valstybės pastatų komplekso sostinės centre pertvarkai, į buvusius mokslinių tyrimų institutų pastatus iki 2028 metų perkeliant dalį ministerijų bei kitų įstaigų, atlaisvintus jų pastatus numatoma parduoti.

Taip pat pritarta šalia Neries esančio kvartalo pertvarkos koncepcijai.

Kvartale taip pat turėtų įsikurti Finansų, Aplinkos, Ekonomikos ir inovacijų, Energetikos, Teisingumo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, dalis kitų įstaigų.NAUJAUSI KOMENTARAI

dar

dar portretas
yra ir neprognozuojama prielaida kad kaip islys i viesuma visos ju parad oks ines sunybes susprogdins kazkas pana saus i niujorko dvynius kur pries isireziant lektuvui balkiai statybos metu jau buvo uzminuoti reik sekt ta firma kuri tuos darbus vykdys o po to gali islakstyt ir galu nerasi.

o

o portretas
greiciau tai susieje su naujom stebeimo ir kontroles 6G formom kriu deka bus detaliai stebimas ju darbas ir nepriekaistinga tarnyste saikai o navara nuo darbu kaip ir visuomet pasims patys paciausi z=0
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių