Sostinės Žibuoklių gatvėje spustelėjus šaltukui, užšalo šaltinėlis ir susidarė net 30 centimetrų ledų sluoksnis, kurį ardyti teko sunkiajai technikai. Ši vieta „Grindai“ – galvos skausmas.
„Tas tekantis šaltinis suformavo ledo gūbrius. Mūsų kolegos nuvažiavo, nulupo tuos gūbrius ir išvežė. Susidarė gal net trys sunkvežimiai“, – komentavo „Grindos“ atstovas Egidijus Steponavičius.
Laimei, dabar temperatūra pliusinė, tad ledo nematyti. Tik upelis keliu čiurena, apeidamas tirpstančius ledo luitus. Pastarasis nėra krištolo tyrumo.
Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:
„Kai oras atšyla, čia – neįmanoma smarvelė. Čia pastoviai yra amžinas šaltinis, amžina versmė. Ta versmė visą laiką teka“, – skundėsi vietos gyventoja Daiva.
Ir išties, upeliai teka be paliovos. Ir ne iš vienos vietos. Grioveliai iškasti palei ketvirtu numeriu pažymėto namo sklypą. Dar arčiau tvoros – paslėptas šulinys, pridengtas šiferiu ir automobilio rato gaubtu. Vanduo čia cirkuliuoja, bet į kur ir iš kur, suprasti sunku. Panašu, kad požeminių vamzdžių čia tikrai raizgalynė.
Į šį namą krypsta ir gyventojų žvilgsniai. Tačiau jame gyvenanti moteris tikino, kad nuotekas tvarko tinkamai.
„Viskas padaryta pagal įstatymus. Mes mokame po 20 kubų, pas mus ir tualetas namuose yra, ir skaitiklis – viskas pajungta. O kas neturi, reikia ieškoti. Iškart dokumentus galima pažiūrėti, kas nemoka. Viskas čia aišku“, – komentavo namo gyventoja.
Stop kadras
Aplinkosaugininkai patvirtino, kad namo gyventojai turi sutartis su nuotekų tvarkytojais.
Vasarą labai smirdėjo. Buvo žiaurus kvapas.
„Informacinėse sistemose matoma, kad jie turi savo atšaką“, – sakė Vilniaus aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Linas Ostankevičius.
Tai patvirtino ir „Vilniaus vandenys“, tačiau kvartale yra nemažai prie sistemos neprisijungusių gyventojų.
„Gali būti, kad dalis gyventojų paviršinių nuotekų įvadus yra padarę tiesiog į gatvę, o kartu su paviršinėmis nuotekoms ir nepaviršinės nuotekos patenka ir kelia nepatogumų“, – komentavo „Vilniaus vandenų“ atstovė Renata Saulytė-Smalskė.
O nepatogumų tikrai kelia.
Purtosi atsakomybės
„Vasarą labai smirdėjo. Buvo žiaurus kvapas. Parašiau Vilniaus savivaldybei. Vilniaus savivaldybė parašė, kad atsako Aplinkos ministerija. Aplinkos ministerija – kad „Vilniaus vandenys“ ir t. t.“, – šnekėjo gyventojas Alanas.
Taigi atsakingų įmonių ir institucijų čia visa pynė. Tačiau kol šaltinėlis skleidžia tualeto kvapą, rūpintis turėtų aplinkosaugininkai. Ir rūpinasi jau pusmetį. Per pastarąjį laiką atliko tyrimus ir nustatė, kad taršos norma viršijama.
„Konkretaus taršų šaltinio kol kas dar nepavyko nustatyti. Tačiau buvo patikrinti vietiniai gyventojai. Gyventojus, kurie galima galėtų būti nepasijungę, patikrinsime papildomai, išaiškinsime, kaip jie tvarko savo nuotekas“, – kalbėjo L. Ostankevičius.
Anot gyventojų, upelis anksčiau tiek problemų nekėlė, nes vanduo subėgdavo į kanalizaciją, kol šulinio dangtis nebuvo pakeistas į sandarų.
„Šiemet, kadangi užblokavo, pasidarė visiška čiuožykla ir visi čiuožia“, – pasakojo gyventoja Rasa.
Taigi vietos vyrai ėmėsi įrankių ir dangtyje išgręžė skylę, bet ir iš jos naudos mažai. Aplinkosaugininkai guodėsi, kad tyrimas pusmetį trunka dėl ribotų techninių ir teisinių galimybių.
Stop kadras
„Mūsų informacinės sistemos nėra tokios tobulos, neturime visų prisijungimų ar visų centralizuotų tinklų išpildomųjų žemėlapių. Negalime iš karto pasakyti, kas yra prisijungę, kas ne, todėl mums reikia kreiptis į kitas institucijas“, – aiškino L. Ostankevičius.
Gyventojai sakė, kad Senamiesčio pakraštyje gyventi tampa nemalonu.
„Turistams čia yra pats tas pravesti edukaciją. Geri potyriai, bet kai reikia gyventi kiekvieną dieną ir tu negali išvažiuoti, arba čiuoži, arba lauki katastrofos, tai tie potyriai niekam neįdomūs, manau“, – šnekėjo gyventoja Daiva.
Šiuo metu savivaldybė atlieka papildomus vandens tyrimus ir žada sprendimo būdą rasti artimiausiu metu.
Naujausi komentarai